Дирофиляриоз у собак

Опубліковано general на

Токсокароз

Дирофиляриоз у собак

Дирофіляріоз – це глистне захворювання, яке викликане гельмінтом –дирофілярією. Цим захворюванням страждають не тільки собаки та кішки , але і люди. Назва цього глиста «дирофілярія» походить від латинських слів «dirus» – страхітливий або зловісний та «fīlum» – нитка.

Життєвий цикл

Життєвий цикл дирофілярій складається з 5-ти личинкових стадій, які відбуваються в організмі хребетного господаря, у членистоногих — проміжних господарях. Комар через укус і свою інфіковану слину заражає тварину чи людину. Ця личинкова стадія, яка потрапляє в організм господаря, називається першою стадією мікрофілярії. В організмі носія мікрофілярії першої стадії з часом перетворюються в мікрофілярії третьої стадії, які мігрують із шлунка до грудної клітки, а потім і до слинних залоз. І після укусу комара починається новий цикл розвитку глисти. Повний цикл розвитку триває 6 – 7 місяців.

Як протікає хвороба у собак?

У собак дорослі особини глисти мешкають в серці та легеневій артерії. Рідко вони можуть ще потрапити у ліві відділи серця. Хвороба перебігає з ознаками застійної серцевої недостатності та відносно швидко закінчується смертю тварини. Самиці народжують тисячі мікрофілярій щодня, які потрапляють до комарів під час їх живлення. Личинки розвиваються в інвазійних личинок протягом наступних 10-16 днів, залежно від умов навколишнього середовища, перш ніж знову повернутися до собаки. Ці личинки мешкають і дозрівають в підшкірних тканинах та уздовж м`язів протягом наступних декількох місяців, перш ніж переходять до серця, де дозрівають у дорослого гельмінта протягом 6-7 місяців. Дорослі самиці завширшки 1-2 мм, завдовжки 25-30 см, тоді як самці значно коротші.

На початковій стадії зрідка можуть спостерігатися підвищення температури тіла, загальна слабкість і втрата ваги.

Якщо паразити вражають серце або судини, можуть з`являтися такі симптоми:

  • порушення в роботі серця (тахікардія, аритмія, шуми в серці);
  • задишка, шумне утруднене дихання;
  • видимі слизові оболонки синюшні;
  • напади кашлю з виділенням пінистої мокроти або слизу зі слідами крові.
  • Собака стає малорухомою, швидко втомлюється. 
  • Наслідки інтоксикації: порушення роботи нирок і печінки, розвиток асциту, симптоми ураження ЦНС.
  • Сверблячка.
  • Виразки на шкірі.

Якщо вчасно не розпочати лікування, це призведе до загибелі тварини.

Діагностика

Прояви дирофіляріозу неспецифічні – вони можуть розвиватися при інших захворюваннях. Тому важливо провести диференційну діагностику, щоб виключити інші хвороби зі схожими симптомами. З цією метою призначаються лабораторні дослідження крові, ЕХО кардіографію та рентгенографію грудної клітки.

Лікування

План лікування залежить від загального стану тврини та ступеню ураження органу чи органів. Призначають антигельмінтні препарати, антигістамінні, антикоагулянти, гепатопротектори… Препарати, які вбивають дорослих особин дирофілярії, призначають з великою обережністю, бо загибель цих особин може спричинити до великих судин і, як наслідок, до смерті тварини.

В ряді випадків призначається оперативне лікування, яке спрямоване на видалення скупчень гельмінтів і відновлення функцій ураженого органу. 

Лікування та контроль за станом тварини має проходити тільки під наглядом кваліфікованого лікаря – ветеринара.

Профілактика

Основний напрямок профілактики – це захист собаки від комарів і інших комах, які є переносниками личинкової стадії гельмінтів та деякі антигельмінтні препарати в період активності комарів. Який вид захисту чи який препарат з метою профілактики слід задати вашій собаці, про це дізнаєтесь у лікаря – ветеринара після ретельного огляду, та, можливо і обстеження вашого улюбленця.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь