Розлади травлення у котів
Опубліковано general на
Розлади травлення у котів
Для початку розглянемо, який шлях проходить їжа в організмі тварини.
Їжа потрапляє в організм тварини через пащу і механізм травлення починається з ротової порожнини: це механічна обробка їжі, зволожування її слиною; в подальшому через акт ковтання їжа через стравохід потрапляє в шлунок, потім в кишківник, де проходить процес травлення їжі та виведення продукту перетравлення назовні.
Отже, до травного тракту тварини відноситься:
- Паща, зуби, слинні залози;
- Стравохід;
- Шлунок;
- Тонкий та товстий кишківник разом із нормальною кишковою мікрофлорою;
- Печінка та жовчний міхур;
- Підшлункова залоза.
Робота цих органів керується нервовою та гуморальною системою організму.
Слід пам’ятати про особливості будови та функціонування органів травного тракту у котів, а саме:
- Особливістю анатомічної будови травної системи у кішок є наявність спільного жовчного протоку з протоком підшлункової залози до впадіння їх в просвіт дванадцятипалої кишки, внаслідок чого велика ймовірність виникнення такого захворювання як «тріадит». Порушення функції одного органа втягує в патологічний процес ще і два інших.
- У кішок є відносна недостатність ферменту глюкоронілтрансферази, який бере участь в метаболізмі медичних препаратів.
- Відносна недостатність аргініну, що може призвести до підвищення рівня аміаку і, як наслідок, до появи нефрологічних та неврологічних симптомів ( ураження нирок та нервової системи).
Які ж ознаки розладів травлення у котів?
- При проблемах із пащею та зубами: зміна поведінки тварини; проблеми із вживанням корму, відмова від твердого корму і надання переваги вологому корму.
- При проблемах із стравоходом: проблеми із ковтанням, зригування свіжою їжею, зниження апетиту.
- При проблемах із шлунком: зміна поведінки через наявність болю, блювання з домішками слизу чи білої піни, відмова від корму.
- При проблемах з печінкою та жовчним міхуром: найчастіше це відмова від їжі та швидка втрата ваги, блювата, проноси чи закрепи, збільшення об’єму живота, жовтушність, ознаки зневоднення, слинотеча, атипові поведінкові реакції.
- При проблемах з підшлунковою залозою: апатія; відмова від їжі; блювота, може бути пронос; гарячка; здуття живота; наявність больового синдрому – зміна поведінки та зовнішні ознаки наявності болю у тварини; ознаки обезводнення організму.
- При проблемах з кишківником: апатія; зниження апетиту, а пізніше відмова від їжі; блювота, може бути закреп або пронос; здуття живота.
І не слід забувати про таке захворювання як тріадит.
Щодо інших проблем із розладами травлення, які можуть бути викликані і паразитами, і бактеріями і вірусами, і грибками, і навіть порушенням складу нормальної кишкової флори у тварини. Клінічно така патологія дуже подібна до вищеописаних розладів травлення і тільки при огляді тварини, лабораторних та діагностичних обстеженнях лікар – ветеринар може запідозрити та діагностувати дану патологію. І тільки після діагностики призначати специфічне лікування.
Як уникнути розладів травлення у тварини:
- Забезпечте тварину високоякісним кормом.
- При годуванні дотримуйтесь рекомендованої частоти годування та рекомендованої кількості їжі.
- Не забувайте про гігієну по догляду за шерстю тварини.
- Вітамінопрофілактика, профілактика дисбіозу кишківника.
- Профілактичні огляди у лікаря – ветеринарного стоматолога.
Звертайтесь у нашу цілодобову ветеринарну клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. Бучми 22 і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.
Працюємо цілодобово та без вихідних!
(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber
0 коментарів