Захворювання серця у кішок та собак

Опубліковано general на

Токсокароз

Хвороби серця у котів та собак

Серце – це центральний орган кровоносної системи як тварин так і людини.

Основною функцією серця є забезпечення руху крові по судинах. Цей процес  досягається внаслідок ритмічного скорочення серцевого м’язу. Сила і частота  серцевих скорочень можуть змінюватися відповідно до потреб організму, його  органів і тканин в кисні і поживних речовинах.

При розвитку патологічного стану, причиною якого можуть бути як вроджені так і набуті фактори, знижується скорочувальна здатність міокарду або порушується  серцевий ритм і розвивається серцева недостатність.

За перебігом розрізняють серцеву недостатність:

  • Гостру –яка розвивається протягом декількох хвилин чи годин;
  • Підгостру – яка розвивається протягом кількох днів;
  • Хронічну – яка розвивається протягом тривалого часу.

За причинами виникнення розділяють серцеву недостатність:

  • Серцева недостатність внаслідок вроджених вад серця.
  • Набута серцева недостатність – як ускладнення після вірусних та бактеріальних уражень серця.
  • Серцева недостатність внаслідок вікових змін.
  • Серцева недостатність внаслідок паразитарних захворювань – серцевий хробак.

Вроджені вади серця у кішок і собак

  • Стеноз аорти.
  • Стеноз гирла легеневої артерії.
  • Незарощення Боталової протоки.
  • Дефекти міжшлуночкової перегородки (ДМШП).
  • Дефекти міжпередсердної перегородки.
  • Незарощення правої дуги аорти.
  • Тетрада Фалло.
  • Дисплазія мітрального клапана.
В залежності від виду вади серця прояви захворювання можуть проявлятись у вигляді мало активності, задишки або бути зовсім відсутніми, так звані «німі вади», які частіше за все закінчуються раптовою смертю тварини без особливої причини.

Набута серцева недостатність

Найчастіше пов’язана з ураженням та порушенням роботи клапанного апарату. Причини:

  • В результаті інфекційного процесу – вірусного чи бактеріального – міокардиту перикардиту, кардіоміопатії.
  • Аутоімунного процесу в організмі тварини.
  • Постійних підвищених фізичних навантажень.
  • Розширення камер серця з інших причин.

Серцева недостатність внаслідок вікових змін

Даний вид патології частіше зустрічається у кішок старше 6-річного віку.
Варто знати та не забувати про схильність деяких порід до розвитку патології серцево-судинної системи. Слід пам’ятати, що на стан роботи серця впливають інші захворювання: щитовидної залози, нирок, печінки, підшлункової залози, легень, кишківника…А ще й неправильний раціон годування, різноманітні отруєння протягом життя, неякісні корми та підгодовування «зі столу».

Найбільш поширеною патологією серед дрібних домашніх тварин є:

Гіпертрофічна кардіоміопатія
Найбільш поширена форма кардіоміопатії. Причиною даного виду кардіоміопатії є збільшення серцевого м’язу, переважно міокарду лівого шлуночка. Це призводить до того, що об’єм шлуночка зменшується і, як результат, зменшується об’єм викинутої крові, але організму потрібен кисень. Тому серцю доводиться скорочуватися частіше. Через постійне надмірне навантаження серцевий м’яз «втомлюється» через брак відпочинку та живлення, розвивається серцева недостатність.відпочинку та живлення, розвивається серце

Дилятаційна кардіоміопатія
Причиною серцевої недостатності при даному виді кардіоміопатії є розтягнення стінки шлуночка і її стоншення. Об’єм шлуночка збільшується і разом з цим збільшується об’єм крові. Міокард не може повноцінно скорочуватися, тим самим викидати всю кров з шлуночка. Частина з неї «застоюється», що ще більше розтягує стінки.

Рестриктивна кардіоміопатія
В даному ж випадку м`язи втрачають свою еластичність, погано і розтягуються і скорочуються. Звідси зменшення об’єму викиду крові із шлуночка, застій і розвиток серцевої недостатності.

Проміжна кардіоміопатія
Найбільш складний вид кардіоміопатії. Діагностувати її не завжди вдається, адже присутні патологічні зміни в міокарді, які характерні для інших видів кардіоміопатій.

Як же розвивається хронічна серцева недостатність у кішок

Симптоми хронічної серцевої недостатності у кішок залежать від багатьох факторів: віку, стану здоров’я, наявності інших захворювань, розвивається поступово. Все починається з мало примітних проявів, які з часом починають все більше проявлятись та з’являються нові прояви захворювання: зниження апетиту, підвищена втомлюваність, спрага та швидке збільшення маси тіла через затримку рідини та набряки у молодих тварин, задишка, хрипи, кашель, синюшність видимих слизових оболонок, приступи втрати свідомості з порушенням орієнтації в просторі, порушення координації, характерна поза та вигляд тварини – із розставленими лапами та великим животом.

Як діагностувати захворювання

На жаль, прояви хронічних захворювань серця у тварин стають явними на пізніх стадіях. Тому необхідно хоча б 1 раз на рік відвідувати ветеринара і проходити інструментальні, а по необхідності і лабораторні обстеження. Для того, щоб встановити правильний діагноз та призначити відповідне лікування, необхідно провести комплексне обстеження.

  • Огляд тварини.
  • Збір анамнезу.
  • Загальний аналіз крові та загальний аналіз сечі.
  • Біохімічний аналіз крові (які саме показники – визначає лікар у кожному випадку окремо).
  • Рентген-обстеження грудної клітини.
  • Ехокардіографія
  • УЗД органів черевної порожнини (необхідність обстеження визначає лікар у кожному випадку окремо).
  • ЕКГ.

Лікування кішок з серцевою недостатністю

У випадках, коли мова йде про захворювання серця, ніякого самолікування бути  не може, тільки під контролем досвідченого лікаря. Необхідно суворо виконувати всі лікарські приписи і рекомендації, починаючи від годування, гігієни, фізичної активності до виконання лікарських призначень.Часто власники тварин задають запитання: «Скільки проживе тварина із серцевою недостатністю?». Все залежить тільки від того, наскільки сильно уражене серце, чи є захворювання інших органів, від причини, яка викликала серцеву недостатність та від віку тварини.

Необхідно зрозуміти, що хронічна серцева недостатність викликана незворотніми патологічними змінами в м’язі серця і ліки для підтримки комфортного життя тварини у багатьох випадках доведеться давати до кінця життя вихованця, або проходити періодичні курси підтримуючого лікування.

Також Ви можете ознайомитись з асортиментом зоотоварів у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.

    Звертайтесь у нашу цілодобову ветеринарну клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС, що знаходиться за адресою м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

    Працюємо цілодобово та без вихідних!

    (063) 228-51-95
    (066) 738-84-95
    (097) 233-98-17
    (097) 913-09-62 – Viber

    vetmedcomplex@ukr.net


    0 коментарів

    Залишити відповідь