Запалення підшлункової залози в котів та собак

Опубліковано general на

ветклініка

Запалення підшлункової залози (панкреатит) у котів та собак

Дуже часто виникаюче захворювання травного тракту дрібних домашніх тварин, особливо у собак.

Причини виникнення

 • Порушення норм годування (підгодовування зі столу…).
 • Низькоякісний корм з високим вмістом жиру
 • Інфекційні захворювання
 • Паразитарні захворювання
 • Ендокринні захворювання (цукровий діабет, хвороби щитовидної залози та наднирників).
 • Тупі травми живота
 • Породна схильність собак

Чим небезпечна ця хвороба?

При панкреатиті порушується видільна функція підшлункової залози і ферменти починають перетравлювати саму залозу. Це небезпечно для життя тварини.

На що слід звертати увагу?

Прояви захворювання залежать від форми і важкості перебігу захворювання.

Гостра форма протікає з явними клінічними симптомами, такими як блювота, діарея і больовий синдром, а хронічна форма, особливо поширена у кішок, часто проявляється неспецифічними ознаками: млявістю, зниженням апетиту, втратою ваги.

Тому слід звертати увагу на:

 • Зміна поведінки тварини – неспокій, або млявість, апатія, малорухливість.
 • Зниження апетиту чи відмова від їжі
 • Блювота
 • Здуття живота, бурчання в животі
 • Багато п’є води
 • Пронос
 • У тварини є біль

Ознаки, які вказують, що тварина страждає від болю

1. Собака надмірно та голосніше, ніж завжди, гавкає, скиглить, виє, гарчить
Собака може робити це як в стані спокою, так і в русі, при спробі взяти його на руки.

2. Порушення сну
Собака стала багато спати або навпаки, не може довго спати, постійно  прокидається.

3. Порушення прийому їжі і води
Частіше собака відмовляється від їжі, рідше – від води. Частіше собака хлебче багато води.

4. Задишка, важке, або поверхневе дихання
Найбільш достовірна ознака наявності сильного болю. Інколи – це єдина ознака того, що тварина страждає від болю.

5. Вимушена поза і занепокоєння
Якщо тварина постійно неспокійна в русі, часто змінює положення тіла, лягає і відразу встає, ходить, шукає місце, знову лягає і встає – значить її щось турбує. При болю в животі, собаки приймають вимушену позу – «згорблена спина». Так само ознакою занепокоєння може бути ходіння по колу, хаотичні рухи.

6. Невмотивована агресія 
Найчастіше собака може виявляти невдоволення, якщо ви торкаєтеся до хворого місця, іноді доходить до гарчання і укусів, якщо власник сильно тисне на хворий живіт. Перш, ніж шукати в агресії собаки психологічний аспект, потрібно зрозуміти – а чи не говорить нам собака, що чіпати в цьому місці не варто. Так само агресія може бути ознакою постійного роздратування на фоні болю, біль і у людей і у тварин викликає іноді неадекватну поведінку.

7. Навязливість або усамітнення
Кожен собака по-різному реагує на погане самопочуття. Один сховається подалі, щоб його не чіпали, а інший, навпаки, буде постійно триматися поруч і  підставляти місце, яке болить, під руку, щоб погладили (відноситься не до всіх типів і місцях болю). Уважний господар, котрий довго знає свого улюбленця, відразу помітить, що поведінка собаки змінилася.

8. Кульгавість, відведення в сторону або притиснення лапи
Кульгавість – найбільш видимий симптом болю. Тільки слід пам`ятати, що якщо тварина кульгає або витягує лапу, це не завжди означає проблеми з кінцівками, іноді кульгавість є ознакою болю в деяких органах черевної порожнини, болю в хребті. До цього ж пункту належить так звана дерев`яна хода, будь-які зміни ходи.

9. Незвичайна поведінка при сечовипусканні і дефекації
Спроба при сечовипусканні і дефекації переміститися, знайти інше положення, нетипова поза, часті позиви, вокальний супровід – все це вказує на те, що є проблема.

10. Піднята третя повіка

Як встановити правильний діагноз?

Діагностика запалення підшлункової залози є досить складною, бо у тварини немає ніяких характерних специфічних симптомів. Тому діагноз ставиться на сукупності багатьох даних: анамнезі, результатах огляду тварини лікарем, результатів УЗД діагностики підшлункової залози, загального та біохімічного аналізів крові, загального аналізу сечі.

Ультразвукова діагностика при даному захворюванні є більш інформативною,  доступною та безпечною, аніж рентгендіагностика. Тому ультразвукове  дослідження є цінним методом діагностики захворювань підшлункової залози,  може використовуватися для взяття пункції і біопсії, а також контролю результатів лікування. Наша цілодобова клініка оснащена сучасним УЗД- апаратом експерт-класу з найновішою версією програмного забезпечення, що дає високу чіткість зображення; клінічна лабораторія оснащена сучасним обладнанням, що дає змогу в короткі терміни отримувати результати аналізі.

Час в даному випадку відіграє дуже важливу роль в прогнозі та результаті  лікування. Чим швидше встановлений діагноз та розпочато лікування, тим  кращий прогноз для здоров’я та життя тварини.

Лікування – все залежить від важкості стану тварини, наявності чи відсутності ускладнень, супутніх захворювань. Застосовують внутрівенні введення препаратів, знеболюючі препарати, антибіотики, спазмолітини… В клініці функціонує стаціонар для післяопераційних та важкохворих тварин.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь