Важливим аспектом на користь чіпування є наявність електронного чіпа, який вкрай важливий для виключення підміни елітних тварин на виставках і під час подорожей всередині країни.
Наявність мікрочіпа у тварин дозволяє вести більш просту систему обліку в ветеринарних клініках, в історії якого є всі хвороби і профілактичні заходи для кожної тварини.
Електронна ідентифікація істотно допомагає власникові знайти свою тварину у разі її втрати, а при знахідці чужої тварини завжди з легкістю можна визначити координати її власника, зв’язавшись із спеціалізованою локальною або інтернет базою.
Крім того, у багатьох країнах світу на базі чіпування тварин вже створені системи контролю та моніторингу. Мікрочіп так само незамінний для дослідницької роботи, бо дає змогу ідентифікувати будь-яку тварину. Природоохоронні організації за допомогою системи ідентифікації проводять контроль над міграцією диких тварин.
Чіп – це невеличка (в довжину трохи більше сантиметра, а в ширину – близько 2 мм) мікросхема, яка оточена спеціальним склом, яке не відторгає організм тварини. Він настільки малий, що його вкрай складно знайти після імплантації під шкіру тварині. З часом він обростає тканинами,за рахунок чого не мігрує тілом. У кожного чіпі є свій ідентифікаційний код, який суто індивідуальний. Однак при скануванні спеціальним пристроєм ця маленька мікросхема розпізнається, а на дисплеї зчитувача з’являється той самий ідентифікаційний 15-значний код. Даний серійний номер можна порівняти хіба що з вашим серійним номером у паспорті.