Вакцинація котів та собак у Львові

Ефективна вакцинація вашого улюбленця

Вакцинація – це простий, безпечний та дієвий спосіб захисту організму тварини від інфекційних захворювань до того моменту, як вони почнуть із ними контактувати.

relax-specials

КВАЛІФІКОВАНІ ЛІКАРІ

Наші лікарі - кваліфіковані спеціалісти у сфері надання високоякісної допомоги Вашим улюбленцям

Group 2 (2)

ШИРОКИЙ СПЕКТР ВЕТЕРИНАРНИХ ПОСЛУГ

З усіма послугами Ви можете ознайомитись на нашому сайті

w450h4001385925290Clock

ДОПОМОГА 24/7

Ветеринарна клініка працює цілодобово за адресою м.Львів, вул. Бучми 22

heart (1)

УСПІШНЕ ЛІКУВАННЯ

У нашій клініці є все необхідне для точної діагностики і успішного лікування

Чому потрібно проводити вакцинацію?

Щоб захистити тварину від інфекційного захворювання, а себе від переживань та зайвих витрат.Вакцинація – це метод формування штучного імунітету. Новонароджені кошенята захищені від більшості захворювань завдяки антитілам, які отримують від мами-кішки з молоком. Але до моменту відлучення малюків від сосків рівень антитіл в організмі знижується, первинний імунітет слабшає, необхідно сформувати набутий імунітет.Організм реагує на збудника інфекції виробленням антитіл, можливе легке нездужання, млявість, поганий апетит, підвищення температури. При введенні живих вакцин реакція зазвичай більш бурхлива, вище ризик ускладнень. Але такі вакцини більш ефективні в порівнянні з інактивованими, забезпечують тривалий ефект. Якщо використовувати якісні препарати, які зберігалися та транспортувалися без порушень, дотримуватися правил вакцинації – ризик ускладнень мінімальний. Значно небезпечніше відмовлятися від щеплень і піддавати вихованця загрозі зараження захворюваннями, імунітет до яких у нього відсутній.

При наявності в крові антитіл до певного захворювання кішка в разі контакту з його збудником або взагалі не заражається, або переносить захворювання в легкій формі. На цьому заснований метод профілактичних щеплень. Але тривалість існування в організмі антитіл, які утворилися в результаті вакцинації, обмежена. Щоб підтримувати штучний імунітет, щеплення необхідно виконувати з певною періодичністю, за графіком.

  У якому віці найкраще робити щеплення?

  Котам щеплення можна робити вже з двомісячного віку. Можна провести щеплення і пізніше, але треба пам’ятати, що з 4 до 7 місяців у тварин змінюються зуби і прищеплювати їх в цей час не доцільно. Наступні щеплення дорослим кішкам роблять вже лише один раз на рік.

  Як слід підготуватися до вакцинації?

  Перед щепленням необхідно звернутися до лікаря. Він огляне вашу тваринку і пояснить все, що цікавить.

  Пам’ятайте, що щеплення котам робляться тільки здоровим і за певною схемою. Спочатку за допомогою спеціальних препаратів знищуємо кліщів і бліх. Через 3 дні необхідно прогнати глисти (дегельмінтизація) за допомогою антигельмінтного препарату, після чого через 10 днів при не обхідності проводиться повторна дегельмінтизація тим же препаратом. І тільки через 10 днів можна проводити першу вакцинацію, після якої витримуємо карантин (21 день) і здійснюємо ревакцинацію. Дуже важливо протягом карантинного періоду бути уважним до тварини, не допускати контакту з іншими котами та не змінювати раціон харчування! У віці від 3 місяців можна проводити вакцинацію від сказу, яка в подальшому здійснюється щорічно. 

  Також лікар повідомить, коли потрібно робити наступне щеплення. У випаду, коли вакцинують поза Календарем щеплень, буде підібрано оптимальну схему імунізації.

  Які можуть бути побічні реакції?

  Зазвичай щеплення добре переносяться, до найбільш поширених реакцій відносяться незначне та нетривале підвищення температури, млявість, зниження апетиту або повна відмова від їжі, болісні відчуття та легка припухлість в місці ін`єкції. Більш серйозні побічні ефекти:

  • алергічна реакція;
  • лихоманка;
  • судоми;
  • абсцес в місці уколу, випадання шерсті;
  • припухлість в місці уколу, яка розсмоктується до 1 місяця часу;
  • тварина може більше спати, менше їсти 1 – 2 дні після щеплення.

  Вони можуть бути пов`язані з індивідуальною непереносимістю препарату, використанням неякісної, простроченої або зіпсованої в результаті неправильного зберігання вакцини, порушення правил і/або техніки постановки вакцини.

  Вакцинація хворої або ослабленої тварини з явними ознаками нездужання вкрай малоймовірна, фахівець такої помилки не допустить. Але існує ризик вакцинації під час інкубаційного періоду, коли симптоми ще не проявилися, або зараження тварини відразу після вакцинації, поки імунітет ще не сформувався. Це дуже небезпечно, організм піддається подвійному навантаженню, не виключений навіть смертельний результат. Саме щоб уникнути таких ситуацій необхідно витримувати карантин.

  Також важливо використовувати оригінальні сертифіковані препарати, які Ви можете придбати у мережі аптек “Ветмаркет” або на сайті та звертатися для проведення вакцинації у нашу клініку або викликати фахівця додому. Самостійний вибір і застосування вакцин в домашніх умовах загрожує порушенням правил зберігання або неправильним виконанням уколу.

  Після процедури вакцинації необхідно на деякий час затриматися в клініці, щоб можна було отримати невідкладну допомогу в разі розвитку алергічної реакції. Це особливо важливо, якщо препарат використовується вперше. Знизити ризик допоможуть проби на алергени або попередній прийом антигістамінного препарату (рекомендований при схильності тварини до алергій). Удома потрібно продовжувати спостереження за вихованцем, забезпечити йому спокій, захистити від протягів, виключити переохолодження (з цих міркувань рекомендується на 2-3 тижні утриматися від водних процедур). Харчування рекомендовано легке, годувати насильно не можна. Якщо стан різко погіршується або нездужання триває довше доби, негайно звертайтеся до ветеринарного лікаря.

  Записатися на прийом

  Ми завжди раді відповісти на усі ваші запитання.