Лікування кишкової непрохідності (закрепу) в кота чи собаки у Львові

Безболісне лікування закрепу у вашого улюбленця

Кишкова непрохідність (закреп) – це важка і вкрай небезпечна патологія, яка полягає у порушенні прохідності кишківника. Частіше це захворювання зустрічається у собак, рідше у кішок.

relax-specials

КВАЛІФІКОВАНІ ЛІКАРІ

Наші лікарі - кваліфіковані спеціалісти у сфері надання високоякісної допомоги Вашим улюбленцям

Group 2 (2)

ШИРОКИЙ СПЕКТР ВЕТЕРИНАРНИХ ПОСЛУГ

З усіма послугами Ви можете ознайомитись на нашому сайті

w450h4001385925290Clock

ДОПОМОГА 24/7

Ветеринарна клініка працює цілодобово за адресою м.Львів, вул. Бучми 22

heart (1)

УСПІШНЕ ЛІКУВАННЯ

У нашій клініці є все необхідне для точної діагностики і успішного лікування

Діагностика хвороби

Без своєчасного та фахового лікування всі тварини з кишковою непрохідністю гинуть протягом 2-ох – 7-ми днів. Тому при підозрі на кишкову непрохідність слід якнайшвидше звернутись до лікаря – ветеринара. Після ретельного огляду та підозри на кишкову непрохідність, лікар – ветеринар призначає до обстеження:

  • Рентген живота – рентгенографія черевної порожнини з використанням контрастної речовини ( барію сульфат).
  • Гастроскопія – огляд порожнини шлунку – при необхідності.
  • Якщо діагностовано кишкову непрохідність і показане оперативне лікування, необхідно провести загальний та біохімічний аналізи крові, УЗД живота -органів черевної порожнини, бо необхідно організм тварини підготувати до операції та дачі наркозу. Тому тварині ставлять крапельниці з необхідними поживними речовинами та електролітами, вводять знеболюючі препарати.
  • Час в такому випадку «на вагу золота», бо закупорка кишківника може привести до ускладнень і тварина може померти.

    Оперативне лікування

    Після введення в наркоз у вашої тварини буде поголена її середина живота. Розріз робиться по центру живота. Шлунок і кишечник обстежують на предмет сторонніх тіл – їх може бути декілька. Після знаходження причини кишкової непрохідності – пухлини, чи інвагінації, чи завороту, чи стороннього тіла, причина хірургічно усувається. Після цього всі розрізані тканини зашиваються в зворотньому порядку.

    Наркоз в нашій клініці медикаментозний, з дотриманням вимог не тільки снодійного, але й знеболювального ефекту. Після завершення операції тварині вводять антидот – препарат для усунення седативного ефекту. Перевагою цього препарату є вихід з наркозу в короткі терміни. Інгаляційний наркоз збільшує вартість операції в рази. Саме оперативне втручання в клініці «Ветмедкомплекс» проводиться в операційній з дотриманням всіх протиепідеміологічних та санітарно – гігієнічних вимог.Операція проводиться з обов’язковим моніторингом показників тиску, пульсу, насичення киснем крові, електрокардіограми. Для цього використовується ветеринарний монітор.

    Для забезпечення кращого поступлення в організм тварини кисню, використовується кисневий концентратор. Для виконання оперативного втручання використовується сучасна методика радіохвильової хірургії, що дозволяє знизити енергетичне навантаження на операційну зону, значно звузити її розміри, різко зменшити травму навколишніх тканин і посилити в них репараційні процеси, поліпшити косметичний ефект, зменшити час перебування пацієнта під наркозом.

    Перевагою такого методу є :

    – Відсутність опіків та некрозу тканин.

    – Не залишає рубців на тканинах.

    – Пришвидшує загоєння ран.

    – Стерилізуючий ефект.

    – Значно знижує ризик кровотечі.

    Операційний стіл спеціально спроектований для виконання операцій дрібним  домашнім тваринам, що дає безпечну укладку тварини та зручний доступ хірургу до операційного поля, яке має добре освітлення (що є важливо) спеціальною операційною лампою.

    Після завершення операції тварину переносять в кімнату перетримки післяопераційних тварин, де за ними проводиться моніторинг в ранньому післяопераційному періоді. Тільки після повного виходу з наркозу тварина передається власникам. Лікар – хірург надає власникам рекомендації щодо подальшого догляду за післяопераційною раною, за самою твариною, та все, що стосується особливостей подальшого годування тварини.

    Тільки знання цих особливостей та вміле використання їх на практиці дає той бажаний результат, який ставився перед оперативним втручанням. Після закінчення операції тварині продовжується надаватись необхідне лікування для більш швидшого одужання. Виходячи з тяжкості ураження кишечника, вашій тварині може знадобитися 2-5 днів перебування в післяопераційному стаціонарі.

    Післяопераційний догляд

    Незалежно від стану здоров’я тварини, після операції тварина потребує інтенсивної терапії: це і внутрівенні інфузії, антибіотикотерапія, симптоматична терапія. Все це повинно проходити під наглядом лікаря, яки оцінює стан тварини та визначає необхідні медикаменти, а це стаціонарне лікування. В перші дві доби тварину не годують, а все необхідне тварина отримує через парентеральне харчування – крапельниці. Через добу тварині дають пити. Пізніше вводиться бульйон та відварене м’ясо. Годувати тварину слід невеликими порціями.

    Після виписки із стаціонару поступово вводяться вівсяна та гречана каші, відварені овочі, окрім капусти та картоплі. По рекомендації лікаря можна використовувати спеціальні дієтичні корми. Щоб тварина не вилизувала швів і не занесла інфекції, на неї одягають попону, або комір. Слід стежити щоб протягом кількох днів тварина не стрибала, слідкувати за станом післяопераційного шва, щоб не було загноєння, двічі на день обробляти післяопераційний шов спеціальними засобами. На 7-10 день слід звернутись до лікаря для зняття швів.

    Прогулянки на повідку слід починати на 7-10 день, тривалість прогулянок слід починати з 10 хвилин, поступово збільшуючи їхню тривалість. Не слід забувати задавати тварині призначене лікарем лікування.

    Якщо ви зауважили виділення з післяопераційної рани будь – які виділення, почервоніння шкіри навколо рани, якщо тварина протягом більше доби відмовляється від корму, чи відсутнє сечепускання, слід негайно звернутись до лікаря.

    Записатися на прийом

    Ми завжди раді відповісти на усі ваші запитання.