Незалежно від стану здоров’я тварини, після операції тварина потребує інтенсивної терапії: це і внутрівенні інфузії, антибіотикотерапія, симптоматична терапія. Все це повинно проходити під наглядом лікаря, яки оцінює стан тварини та визначає необхідні медикаменти, а це стаціонарне лікування. В перші дві доби тварину не годують, а все необхідне тварина отримує через парентеральне харчування – крапельниці. Через добу тварині дають пити. Пізніше вводиться бульйон та відварене м’ясо. Годувати тварину слід невеликими порціями.
Після виписки із стаціонару поступово вводяться вівсяна та гречана каші, відварені овочі, окрім капусти та картоплі. По рекомендації лікаря можна використовувати спеціальні дієтичні корми. Щоб тварина не вилизувала швів і не занесла інфекції, на неї одягають попону, або комір. Слід стежити щоб протягом кількох днів тварина не стрибала, слідкувати за станом післяопераційного шва, щоб не було загноєння, двічі на день обробляти післяопераційний шов спеціальними засобами. На 7-10 день слід звернутись до лікаря для зняття швів.
Прогулянки на повідку слід починати на 7-10 день, тривалість прогулянок слід починати з 10 хвилин, поступово збільшуючи їхню тривалість. Не слід забувати задавати тварині призначене лікарем лікування.
Якщо ви зауважили виділення з післяопераційної рани будь – які виділення, почервоніння шкіри навколо рани, якщо тварина протягом більше доби відмовляється від корму, чи відсутнє сечепускання, слід негайно звернутись до лікаря.