Лікування хворіб третьої повіки в котів та собак у Львові

Оперативне лікування очних хворіб третьої повіки у вашого улюбленця

Хвороби третьої повіки можуть виникати самостійно, а можуть бути проявом деяких інфекційних чи інвазивних уражень, незаразних хворіб – тому краще зробити діагностику та лікування завчасно.

relax-specials

КВАЛІФІКОВАНІ ЛІКАРІ

Наші лікарі - кваліфіковані спеціалісти у сфері надання високоякісної допомоги Вашим улюбленцям

Group 2 (2)

ШИРОКИЙ СПЕКТР ВЕТЕРИНАРНИХ ПОСЛУГ

З усіма послугами Ви можете ознайомитись на нашому сайті

w450h4001385925290Clock

ДОПОМОГА 24/7

Ветеринарна клініка працює цілодобово за адресою м.Львів, вул. Бучми 22

heart (1)

УСПІШНЕ ЛІКУВАННЯ

У нашій клініці є все необхідне для точної діагностики і успішного лікування

Випадіння слізної залози третьої повіки

Сльозна залоза, яка випала, має вигляд округлої припухлості у внутрішньому куті ока, яка може з’являтися періодично, або бути постійно.  Припухлість інтенсивного рожевого кольору, яку ще називають «вишневе око» діаметром до 10-15 мм. Можлива сльозотеча, при тривалому перебігу можуть з’явитись слизово – гнійні виділення. Через деякий час патологічний процес виникає і на іншому оці.

В такому випадку консервативне лікування неефективне, слід усунути причину, а це можливо тільки хірургічним шляхом у лікаря – офтальмолога у ветеринарній клініці. Вправляння залози не приносить результату, так як при відсутності фіксації у нормальному положенні залоза повторно випаде через деякий час. Лікування даної патології тільки хірургічне. Сльозна залоза повинна бути зафіксована в нормальному фізіологічному положенні.

Хірургічне втручання здійснюється під загальним наркозом. Операція передбачає використання мікроскопа і специфічних офтальмологічних інструментів. З їх допомогою хірург – офтальмолог виконує маніпуляцію, ставить сльозну залозу, яка випала і укріпляє її.

Заворот третьої повіки

Це захворювання полягає в тому, що третя повіка завертається всередину ока. Це пов’язано із переродженням хрящової тканини третьої повіки в результаті перенесено твариною чумки, або запалення слизової оболонки ока – кон’юнктивіту.

Хірургічне втручання здійснюється під загальним наркозом . Операція передбачає використання мікроскопа і специфічних офтальмологічних інструментів. Суть операції полягає в тому, що кон`юнктива розтинається, хрящ спеціально підшивають, щоб не порушувати зорових функцій ока, потім тканини зшиваються. Після чого третя повіка вправляється на місце.

Аденома третьої повіки

Аденому рахують за доброякісну пухлину. Але це захворювання відносять до категорії важких патологій через часту наявність ускладнень у вигляді запалення третьої повіки або її збільшення в розмірах (гіперплазії), при такому розвитку захворювання третя повіка випадає.

В зв’язку з тим, що прояви аденоми третьої повіки, гіперплазії третьої повіки, запалення слизової оболонки ока між собою дуже подібні – тому, коли ви побачили у тварини появу проблеми з оком, в першу чергу треба звернутись до кваліфікованого лікаря – ветеринара.

Якщо аденома невеликих розмірів і немає тенденції до росту, якщо вона не заважає тварині та не викликає ніякого занепокоєння, то проводити оперативне лікування немає необхідності.

Якщо ж спостерігається явний патологічний процес та приєднались ускладнення, то слід негайно тварину лікувати та готувати до планової операції.

Хірургічне втручання здійснюється під загальним наркозом. Операція передбачає використання мікроскопа і специфічних офтальмологічних інструментів. Суть операції полягає в тому, що аденома видаляється.

Запалення третьої повіки

Запалення третьої повіки у тварин обумовлено різноманітною патогенною мікрофлорою.

Насамперед, треба звернутись до ветеринарного лікаря для встановлення правильного діагнозу, бо подібні прояви є і при інших патологіях ока.

Лікар встановить, чи це самостійне захворювання і вияснить причину, чи це прояв іншого, загального інфекційного захворювання. Тільки в такому випадку можна призначати адекватне лікування, яке приведе до вилікування тварини. Консультації по телефону – це хибний шлях, бо, не бачачи тварини, не оглянувши її, встановити правильний діагноз і призначити відповідне лікування лікар не може!

Невчасний початок лікування приведе до погіршення стану тварини, розвитку ускладнень, і , як результат, може привести до сліпоти, або у випадку загального інфекційного захворювання – до загибелі тварини.

Гіперплазія третьої повіки

Причиною гіперплазії третьої повіки у більшості випадків є запалення третьої повіки. Тобто, гіперплазія третьої повіки – це ускладнення запального процесу третьої повіки. Від запалення третьої повіки гіперплазія третьої повіки відрізняється тим, що третя повіка дуже сильно виходить за край ока, колір третьої повіки червоний, аж до малинового. Око тварини може бути закрите.

Третю повіку видаляють тільки в крайньому випадку, коли консервативне лікування неефективне, або коли третя повіка атрофувалась, тодітпроводиться хірургічне видалення третьої повіки.

В результаті такої операції можуть пошкодитись слізні протоки і око буде швидко пересихати. В таких випадках може розвинутись хронічний кератит, від якого тварина страждає. Така тварина потребує щоденного догляду, частого закапування у хворе око спеціальних зволожуючих крапель. Щоб цього уникнути, потрібно своєчасно проходити профілактичне обстеження у лікаря – ветеринара і якщо виявлено патологічний процес, негайно приступати до його лікування.

Оперативне втручання проводять під загальним наркозом, після чого проводять медикаментозне лікування.

Питання вибору наркозу

Наркоз в нашій клініці медикаментозний, з дотриманням вимог не тільки снодійного, але й знеболювального ефекту. Після завершення операції тварині вводять антидот – препарат для усунення седативного та анальгезуючого ефектів. Перевагою цього препарату є вихід з наркозу в короткі терміни. Інгаляційний наркоз збільшує вартість операції в рази.

Умови, в яких проводиться операція

Саме оперативне втручання в клініці «Ветмедкомплекс» проводиться в операційній з дотриманням всіх проти епідеміологічних та санітарно–гігієнічних вимог.

Операція проводиться з обов’язковим моніторингом показників тиску, пульсу, насичення киснем крові, електрокардіограми.

Для забезпечення кращого поступлення в організм тварини кисню, використовується кисневий концентратор.

Для уникнення крововтрати використовуємо електрокоагулятор, який дає можливість уникати цього і швидко реагувати на будь – які найменші прояви кровотечі.

Операційний стіл спеціально спроектований для виконання операцій дрібним домашнім тваринам, що дає безпечну  укладку тварини та зручний доступ хірургу до операційного поля, яке має добре освітлення (що є важливим) спеціальною операційною лампою.

Післяопераційний догляд

Після завершення операції тварину переносять в кімнату перетримки післяопераційних тварин, де за ними проводиться моніторинг в ранньому післяопераційному періоді. Тільки після виходу з наркозу тварина передається власникам. Лікар – хірург надає власникам рекомендації щодо подальшого догляду за післяопераційною раною, за самою твариною, та все, що стосується особливостей подальшого годування тварини. Лікар призначає на короткий період антибіотики та знеболюючий препарат. Якщо у вас немає можливості це провести самим, ви можете звернутись в нашу цілодобову клініку в зручний для вас час.

Тільки знання цих особливостей та вміле використання цих знань на практиці дає той бажаний результат, та досягнення мети, яка ставився перед оперативним втручанням.

Записатися на прийом

Ми завжди раді відповісти на усі ваші запитання.