Чумка у собак

Опубліковано general на

Токсокароз

Чумка у собак

Це небезпечне вірусне захворювання, яке проявляється лихоманкою, катаральним запаленням слизових оболонок, ураженнями шкіри, центральної нервової системи або поєднанням цих ознак. Збудником захворювання є вірус, який належить до сімейства параміксовірусів. Зараження чумою відбувається через дихальні шляхи і травний тракт. Потрапивши в організм, вірус чуми потрапляє в кров і тканини.

Шляхи передачі і перебіг захворювання

  • Шлях прямого контакту здорової тварини з хворою твариною.
  • Непрямий шлях – коли зараження проходить опосередковано, через контакт здорової собаки із біоматеріалом хворої собаки.

Є різні типи перебігу захворювання:

  • Блискавичний перебіг характеризується тим, що прояви хвороби з’являються через кілька годин після зараження. В такому випадку собака гину протягом короткого часу, навіть незважаючи на лікування.
  • Гострий перебіг. Прояви захворювання проявляються вже на 5-7 день після зараження. При вчасному наданні відповідної медикаментозної допомоги ймовірність одужання тварини становить близько 50% .
  • Хронічний перебіг. Такий перебіг захворювання характерний для старших собак. При цьому тварина буде млявою, апатійною, апетит у тварини погіршиться, виникнуть проблеми із шкірою та шерстю, буде відмічатись діарея та рідкі прозорі виділення з носа і очей.
  • Типовий перебіг. Прояви захворювання з’являються на 7-ми – 21-ий день від моменту зараження. При вчасному зверненні за допомогою та проведенні відповідного лікування шанси тварини на одужання досить високі – близько 80% .
  • Атиповий перебіг. Дуже влучно характеризують такий перебіг захворювання як підступний. Протягом дуже довгого часу немає ніяких симптомів хвороби, а тварина при цьому тварина є інфікованою, і заразною. Це може тривати до того часу, поки вірус не вразить нервову систему собаки. Після цього настає смерть тварини.

Які форми чумки та прояви?

  • Кишкова форма чумки. Вже сама назва форми говорить про її прояви: у тварини почнуться розлади з випорожненням – часто діарея з кров`ю; собака буде відмовлятися від їжі, з`явиться смердючий запах з пащі, сильна згага, тварина почне дуже швидко втрачати вагу. Цей вид чумки смертельно небезпечний, бо у тварини розвивається зневоднення і приєднуються різні важкі ускладнення.
  • Легенева форма чумки. У тварини розвиваються ознаки запалення легень – пневмонія. Тварина важко дихає, з’являється кашель, з очей і носа будуть гнійні виділення, температура тіла підвищується.
  • Нервова форма чумки. Це найнебезпечніша форма даного захворювання і вкрай рідко піддається лікуванню. Буде відмічатись зміна в поведінці – собака буде або дуже агресивною, або, навпаки, дуже млявою; можуть з`явитися судоми, порушення координації рухів, можуть бути епілептичні напади і висока температура. Одужує тільки близько 10% захворівших.
  • Шкірна форма чумки. На шкірі у собаки з`являються всипка, множинні виразки. Це найлегша форма перебігу захворювання. Хвороба можепройти самостійно, без лікування, але якщо у собаки сильний імунітет.
  • Змішана форма чумки.  Це відбувається через те, що вірус атакує все життєво важливі органи і системи організму дуже швидко після вторгнення. У хворих тварин спостерігаються більшість ознак, описаних вище. Прогноз дуже обережний.

Лікування

Про ефективне лікування можна говорити тільки після огляду хворої тварини лікарем – ветеринаром. Лікування цього захворювання почнеться тільки після детального огляду та обстеження.

В залежності від стану тварини, може бути запропоноване стаціонарне лікування. Без виконання призначень лікаря вашу тварину чекає смерть.

Профілактика і вакцинація чумки у собак

Найефективнішим і дієвим методом профілактики є вакцинація. Вакцини ви можете придбати в інтернет – зоомагазині “Ветеринарний Маркет”. В результаті щеплення у тварини розвивається імунітет до збудника, який викликає дане захворювання. Зазвичай, перше щеплення щенятам призначають в 2,5 – 3 місяці. Повторну вакцинацію роблять через місяць після першого щеплення. Тільки після ревакцинації можна говорити, що у цуценят сформувався імунітет.  Дорослим собакам проводять щеплення від чумки один раз на рік.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь