Чим годувати кота?

Опубліковано general на

Чим годувати кота?

Чому так часто власники котів задають це запитання? Бо вони на власному досвіді переконуються у важливості правильного годування котів, стикаючись із масою проблем зі здоров’ям свого улюбленця через неправильне годування.

Чому організм котів так чутливий до якості та складу їжі?

При пошуку відповіді на це запитання слід пояснити деякі особливості будови та функціонування травної системи кішок.

  • Особливістю анатомічної будови травної системи у кішок є наявність спільного жовчного протоку з протоком підшлункової залози до впадіння їх в просвіт дванадцятипалої кишки, внаслідок чого велика ймовірність виникнення такого захворювання як «тріади». Порушення функції одного органа втягує в патологічний процес ще і два інших.
  • У кішок є відносна недостатність ферменту глюкоронілтрансферази, який бере участь в метаболізмімедичних препаратів.
  • Відносна недостатність аргініну, що може призвести до підвищення рівня аміаку і, як наслідок, до появи нефрологічних та неврологічних симптомів ( ураження нирок та нервової системи).

Тому будь – яка проблема, яка викликає у кішки втрату апетиту, а особливо в поєднанні із обтяженим преморбідним станом, може призвести до важкого захворювання. Тому для кішок так небезпечний навіть стрес, бо він може призвести до відмови від корму, голодування і як наслідок, до ліпідозу печінки.

Отже, як зрозуміло із вищенаведеного, збалансоване харчування є одним із найважливіших складових догляду за кішкою, від яких залежить її здоров`я.

Поради

  • Кішку можна годувати спеціально приготованими для неї стравами, але ні в якому разі їжею зі свого столу.
  • Змішувати натуральні продукти з готовим кормом не можна, оскільки натуральні продукти із сухим кормом погано поєднуються, та ще й, додаючи до натурального раціону корм, можна легко перегодувати тварину.
  • Кішкам не можна давати вироби з борошна, солодощі, ковбаси та копченості, а також жирні сорти м`яса, риби, молочних продуктів, смажену їжу. Таке харчування досить швидко може призвести до розвитку сечокам`яної хвороби, ожиріння

Правила натурального годування

При натуральному годуванні для забезпечення потреби в білках, вуглеводах і жирах раціон здорової дорослої тварини повинен складатися:

  • на 60-70% з м`яса, риби, субпродуктів тваринного білка;
  • на 30% з каш, овочів, ягід, зелені — джерел вуглеводів і клітковини;
  • яйця, нежирні кисломолочні продукти містять вводити в раціон в обмеженій кількості.

Як бачите, збалансувати натуральний раціон досить складно, і щоденне приготування свіжої їжі для кішки — це клопітка справа. І така їжа не містить в необхідному обсязі вітаміни та мікроелементи. Тому натуральний раціон потрібно обов`язково доповнювати вітамінно-мінеральними добавками.

Які переваги годування кішок готовим кормом?

Всі готові корми поділяються на сухі та вологі. Сухі корми відносять до повноцінно – раціонних. А деякі з вологих кормів можна використовувати тільки у якості ласощів.

  • Простота та зручність — корм повністю готовий до вживання.
  • На упаковці вказаний рекомендована кількість порції.
  • Гризучи гранули, тварина одночасно точить та очищає зуби.
  • Склад корму збалансований щодо поживних речовин, вітамінів та мікроелементів.
  • Є корми, розроблені спеціально для тварин з врахуванням і віку, і породи, і стану здоров’я.

Основні поради при годуванні кішки сухим кормом

  • Не змішувати в одній порції сухий корм і натуральні продукти.
  • Обов`язково треба давати досить свіжої води, денний обсяг випитого повинен втричі перевищувати обсяг порцій.
  • Комбінувати сухі і вологі корми, бажано одного виробника. Оптимальне співвідношення для котів середньої комплекції — 1 пакетик (пауч) консервованого корму на 50 г сухого.
  • Не перегодовувати кота, бажано давати порції трохи меншого обсягу, ніж рекомендується в інструкції.
  • Краще використовувати корми одного бренду.
  • Намагайтеся купувати корм не нижче преміум – класу, корми економ-категорії недостатньо збалансовані. Корми економ – класу ще називають комерційними кормами, для виготовлення яких використовують найдешевшу сировину, а смакові добавки роблять їх привабливими для тварин.

В протилежність комерційним кормам економ – класу існують високоякісні високоякісні корми – холістік. Вони виготовляються з якісних та екологічно чистих інгредієнтів і не містять ніяких хімічних добавок. Звичайно, що вони дорожчі. Можливо, вам видасться це дивним, але купувати дорогі корми вигідніше. Їхня харчова цінність є вищою, кількість корму на одне годування менша, і, окрім того, врахуйте вартість лікування вашого улюбленця. 

При виборі корму для вашого котика, найкраще скористатись порадою лікаря – ветеринара.

Підготовка кішки до стерилізації

Стерилізують тільки абсолютно здорову кішку (окрім ситуацій, коли матка чи ячники є уражені і відтермінування операції може призвести до загибелі тварини). Тварина має бути вакцинована хоча б за місяць до оперативного втручання, мінімум за 10 днів повинна бути проведена обробка проти глистів.Якщо необхідна термінова операція, а кішка не щеплена, вводиться гіперімунна сироватка, яка знижує ризик інфікування, але не забезпечує 100% захисту. Тварину не слід годувати за 12 годин до операції, поїти – за 3 години.

Післяопераційний догляд

Кішка повинна лежати на рівній поверхні, тому тримати її на руках не слід. Протягом доби кішці необхідно забезпечити спокій, доглядати за нею, в разі необхідності звернутися до лікаря. Слідкувати, щоб кішка не впала чи не стрибнула з висоти; слідкувати за станом післяопераційної рани; на 10 день необхідно звернутись до лікаря для зняття швів. Щоб кішка не вилизувала швів, на кішку після операції надягають захисну попону, при забрудненні – попону необхідно міняти.

Також Ви можете ознайомитись з асортиментом зоотоварів у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь