Догляд за котом та собакою

Опубліковано general на

Токсокароз

Як доглядати за котом та собакою

Спонуканням до написання даної статті став аналіз роботи лікарів ветеринарної клініки. Багато власників тварин, замість того, щоб отримувати позитивні емоції від своїх улюбленців, натомість отримують від них багато клопотів у вигляді різноманітних захворювань, що тягне за собою і негативні емоції і небажані фінансові витрати. Причиною цього є неправильне і утримання, і догляд, і харчування тварин. Купляючи тварину, власник керується тільки власним бажанням та уподобаннями, не усвідомлюючи відповідальності перед твариною.

Основні аспекти догляду

  • Перед тим, як стати власником тварини, поцікавтесь особливостями породи, схильністю до різних захворювань і зверніть увагу на профілактичні заходи, щоб уникнути неприємних моментів.
  • Це можна зробити, знайшовши інформацію в інтернеті, або прийшовши у ветеринарну клініку, отримати інформацію від кваліфікованого лікаря – ветеринара. «Живе» спілкування завжди інформативніше, ніж «сухе» читання. Бо окрім загальнодоступної інформації ви отримаєте і знання, набуті лікарем з досвідом, можете задати питання, які вам цікаві або незрозумілі. Все таки краще прийти до лікаря, бо ви зможете одночасно і вибрати своїй тварині і лікаря, який би був для вашого улюбленця «сімейним лікарем».
  • Стосовно годування, особливо якщо ваша тварина породиста, віддавайте перевагу спеціальним кормам, склад яких максимально наближений до потреб організму тварини. Натуральним вигодовуванням ви самостійно цього не досягнете, та й справа ця клопітка і буде займати дуже багато вашого часу. Користуйтеся тільки високоякісними кормами, не економте на цьому, бо, як показує практика, неправильне харчування та ще й низькоякісними кормами чи «зі столу», призводить до гострих та хронічних захворювань.
  • Профілактичні заходи, якими, на жаль, часто гребують власники тварини. А дуже важливий момент в збереженні здоров’я вашого улюбленця, і членів вашої родини. Це вчасна і вакцинація, і обробка від паразитів, і дегельмінтизація. Перед вакцинацією необхідно дати препарат від глистів (провести дегельмінтизацію). Тут теж багато «підводних каменів», починаючи від задавання препарату (треба впевнитись, що препарат тварина прийняла), до ефективності самого препарату: на жаль, інколи трапляються підроблені препарати, тому, щоб уникнути такого неприємного факту, купляйте препарати або в клініці, або у великій мережі ветеринарних аптек, як, наприклад, мережа ветеринарних аптек «Ветмаркет», яка користується тільки сертифікованими препаратами та вакцинами, і працює тільки з виробниками або офіційними дистиб’юторами. Лиш правильне проведення дегельмінтизації та вакцинації ( а це можна зробити тільки у ветеринарній клініці під наглядом лікаря) забезпечить вашій тварині належний імунітет, та захистить її від багатьох захворювань. Я вже не кажу про Ваше здоров’я та здоров`я вашої родини ( це і гельмінтози і сказ !!!).
  • Важливим є профілактика сезонних захворювань, збудник яких переносяться блохами та кліщами. Адже, вигідніше провести профілактику захворювання, аніж лікувати тварину та проводити дезінфекцію свого житла: цей час можна провести, насолоджуючись спілкуванням із здоровим улюбленцем, а не переживати за його здоров’я. Користуйтесь порадами та послугами кваліфікованих лікарів – ветеринарів.
  • При проведенні профілактичних оглядів, чи перед дегельмінтизацією, чи перед вакцинацією, фаховий лікар – ветеринар детально оглядає тварину: від кінчика носа – до кінчика хвоста. Це і огляд пащі з метою попередження стоматологічних проблем, це і огляд очей стосовно виявлення початкових проявів захворювань очей, це і вислуховування серцебиття та дихання, це і оцінка роботи органів травлення, особливо у кішок…
  • Не уникайте і профілактичних лабораторних та інструментальних обстежень – УЗД, з допомогою яких можна виявити початкові ознаки захворювання і уникнути їхнього розвитку та клінічних проявів. «Якщо ти попереджений – значить озброєний».
  • При першій вакцинації заведіть ветеринарний паспорт вашого улюбленця, в якому будуть фіксуватись всі профілактичні заходи.
  • У кішок слідкуйте за станом кігтів та за їхньою поведінкою: якщо починають дряпати і псувати меблі, обстрижіть кігті і купіть «кігтедряпку» – і меблі збережете і для тварини буде користь.
  • І окрема тема – грумінг, актуальна для всіх тварин, особливо для довгошерстних. В клініці «Ветмедкомплекс» є грумінг – кабінет, який і обладнаний всім необхідним, і в якому працюють висококваліфіковані спеціалісти.

Детальніше про догляд за собакою

  • Поведінкові реакції не приносять «несподіванок».
  • Кішки стають спокійними, доброзичливими, хатніми, отже не принесуть якогось інфекційного захворювання.
  • Ризик розвитку запальних та онкологічних захворювань значно зменшується.
  • Тривалість життя стерилізованої кішки на кілька років більший.

Як правильно годувати собаку.

Організм собаки не пристосований засвоювати деякі продукти, до яких звикла людина. Вживання таких продуктів може призвести до порушення роботи травної системи, випадіння шерсті, зміною поведінки, чи навіть до отруєння та загибелі тварини. Собакам заборонено давати сирокопчені ковбаси, шоколад, солодощі…Раціон собаки повинен складатись із: м`ясо та субпродукти – 50% добового меню; Крупи – 30%; овочі – близько 10-15% раціону. Найкраще собаку годувати збалансованим кормом. У світових виробників створені спеціальні лінійки кормів і для цуценят, і дорослих тварин, і лінійка лікувальних кормів. Цуценят годують відповідно до віку 5-3 рази в день рівними порціями. Собак старше 1 року – 2 рази на день. Дотримуйтеся рекомендацій виробника корму щодо порцій для тварини відповідно до її ваги і рухової активності.

Як правильно гратися з собакою.

Все починається із щенячого віку. Не можна гратися із щеням руками. Коли щеня підросте і набереться сил, воно, звикнувши до цього, робитиме це з подвоєною силою, і навряд чи вам це сподобається. Грати з цуценям треба тільки з допомогою іграшок. Коли щеня пеститься, не можна дозволяти йому стрибати на вас або членів сім’ї. Бо небажані звички щеняти залишаться і у дорослого собаки.

Як правильно гуляти із собакою.

Для нормального розвитку собаки, необхідно забезпечити тварині належний руховий режим: можливість бігати, стрибати, плавати, грати з однолітками. Ані вольєрні умови, ані тривалі прогулянки на повідку не замінять прогулянок у вільному стані. Слід після кожного сну та годування виводити собаку на вулицю. Приступати до ігор можна після того, як тварина справить свої фізіологічні потреби. 

З метою привчання вашого улюбленця виконувати певні команди потрібно використовувати собачі лакомства.

Які правила гігієни собак.

«День гігієни» слід проводити хоча б 1 раз на тиждень. Починайте з огляду очей і вух, підрізання кігтів, чищення зубів, розчісування, миття і стрижки.

Якщо у вухах накопичилась сірка або бруд, видаліть їх ватним тампоном. При виявленні виділень, чорних цяток – негайно зверніться до ветеринара. Очі обробіть за допомогою вати, змоченої в розчині зеленого чаю або ромашки — до речі, така процедура стане непоганою профілактикою кон`юнктивіту. Обрізати кігті найкраще у лікаря- ветеринара.

Для розчісування використовуйте спеціальні щітки, які пристосовані саме для породи вашої собаки. 

Регулярність водних процедур залежить від породи, розміру тварини, умов утримання: не варто часто повністю мити собаку, тому що основний догляд за шерстю полягає у вичісуванні тварини.

Для профілактики проблем із зубами у собак можна проводити: чистку зубів вдома; використовувати спеціальні ласощі для чистки зубів; дента-іграшки, професійне чищення зубів ультразвуковим скалером.

Профілактичні огляди у лікаря – ветеринара.

При проведенні профілактичних оглядів, чи перед дегельмінтизацією, чи перед вакцинацією, фаховий лікар – ветеринар детально оглядає тварину: від кінчика носа – до кінчика хвоста. Це і огляд пащі з метою попередження стоматологічних проблем, це і огляд очей стосовно виявлення початкових проявів захворювань очей, це і вислуховування серцебиття та дихання, це і оцінка роботи органів травлення, особливо у кішок…

Не уникайте і профілактичних лабораторних та інструментальних обстежень –УЗД, з допомогою яких можна виявити початкові ознаки захворювання і уникнути їхнього розвитку та клінічних проявів.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь