Грижа у котів та собак
Опубліковано general на

Грижа у котів та собак
Грижа виникає у тварини по тій же причині, що і у людини. М’язи черева розходяться і утворюється грижевий мішок, в якому може бути частина сальника, рідина та частина одного з внутрішніх органів: кишківника, сечевого міхура…При зовнішньому огляді цей грижевий мішок виглядає, як пухлина. Якщо гриже невеликих розмірів, немає защемлення вмісту грижі, то вона тварину не турбує, але коли грижа защемлюється, виникає раптовий сильний біль. В такому випадку необхідна термінова операція, бо без оперативного лікування тварина загине. Вмістиме грижевого мішка перестає кровопостачатись, тканини відмирають – починається некроз тканин.
Щоб не трапилось такої неприємної ситуації, необхідно приходити до лікаря – ветеринара на профілактичні огляди. Саме тому грижу у собаки ніколи не можна пускати на самоплив.
Які бувають грижі?
Грижі класифікують за місцем їх локалізації:
- Пупкова.
- Пахова.
- Діафрагмальна.
- Промежинна.
Є ще один вид грижі – це між хребцева грижа.
Грижі класифікують за причиною:
- Вроджена.
- Набута.
- Післяопераційна.
Грижі класифікують по ускладненнях:
- Неускладнена, яка підлягає плановій операції.
- Ускладнена, яка підлягає терміновій операції.
Причини виникнення патології:
- Травми, падіння
- Післяопераційні грижі у випадку розходження швів
- Важкі пологи
- Хвороби шлунково – кишкового тракту із закрепами
- Спадковість
- Надмірні фізичні зусилля
На що слід звертати увагу
Якщо грижа невеликих розмірів, неускладнена, то в залежності від місця локалізації, вона буде виглядати як невелика пухлина. Така грижа тварину не турбує, хіба що може дещо порушитись рух тварини при паховій грижі. Таку грижу можна виявити тільки при детальному огляді лікарем – ветеринаром.
Ущемлену грижу непомітити неможливо. Тварина страждає від сильного болю, міняється її поведінка, Погіршується загальний стан тварини: тварина приймає вимушене положення, зростає частота серцевих скорочень, пізніше піднімається температура; при діафрагмальній грижі виникає кашель, задишка, ціанотичність (синюшність) видимих слизових оболонок.
Лікування грижі
Лікування в даному тільки одне – оперативне. При неускладнених грижах проводиться планова підготовка до операції, яка значно збільшує успіх операції.
При терміновій операції, коли на шальках ваг стоїть життя тварини і відтермінування призведе до загибелі тварини, шанс одужання значно зменшується.
Після проведеного оперативного лікування тварина повинна бути обмежена в активних рухах, бо м’язам необхідний час, щоб зростися. Якщо цього не дотриматися, в майбутньому грижа з'явиться знову.
Також Ви можете ознайомитись з асортиментом зоотоварів у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.
Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22 і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.
Працюємо цілодобово та без вихідних!
(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber
0 коментарів