Кастрація котів

Опубліковано general на

Все про кастрацію кота у Львові

Власники котів рано чи пізно стикаються із дилемою: каструвати чи ні? Яку ж загрозу чи незручності несе в собі ситуація із некастрованим котом?Некастрований кіт фізіологічно має потребу в’язатись до одного разу на тиждень. Тому будьте готові до «співів», мічення території, періодичних агресивних поведінкових реакцій. Некастрований кіт – активний учасник вуличних баталій, що несе в собі загрозу зараження самого кота інфекційними захворюваннями. Окрім того існує небезпека зараження і людей: лишаєм, грибковими захворюваннями, глистяними інвазіями і особливо сказом, що, на жаль, дуже актуально на сьогодні.

Чи вартує застосовувати гормональні препарати?

Деякі власники тварин «знаходять соломонове рішення» – використовують гормональні препарати, які тимчасово притуплюють бажання кота до в’язки. Власники не розуміють, що цим порушують гормональний баланс в організмі кота і наражають свого улюбленця ще на одну небезпеку – захворювання ендокринних органів та онкологічні захворювання.

Які ж насправді наслідки кастрації?

  • Цим оперативним лікуванням ви позбавляєте кота потягу до природнього інстинктивного розмноження і позбавляєте себе тих незручностей, які є у випадку з некастрованим котом.
  • Кастровані коти не хворіють на захворювання простати на насінників.
  • Кіт стає ласкавішим, охайнішим, послушнішим, легше піддається дресируванню.
  • Кастровані коти живуть довше.

Так звані «недоліки» кастрації

  • Набір ваги після кастрації зумовлений не наслідками операції, а неуважністю власника тварини. Після кастрації лікарі клініки «Ветмедкомплекс» обов’язково дають поради щодо подальшого утримання та годування тварини.
  • Після операції кіт стає менш активним, отже потребує менше кілокалорій. А при поступленні в організм попереднього об’єму їжі веде до накопичення жиру і тому ваш улюбленець гладшає. Щоб цього уникнути – слід просто зменшити кількість їжі.
  • Можливість розвитку сечокам’яної хвороби профілактується спеціально розробленими кормами для кастрованих котів.

В якому віці слід каструвати кота?

Останнім часом з’явились публікації, з посиланням на американську асоціацію ветеринарів, які рекомендують ранню кастрацію, мотивуючи це тим, що операція займає менше часу, мінімізацією можливості кровотечі з післяопераційної рани. В нашій клініці притримуються іншої думки: статеві залози виробляють тестостерон, який бере активну участь у формуванні м’язевої системи; у тварини насінники повинні опуститись в калитку, у випадку ранньої кастрації зростає ризик виникнення сечокам’яної хвороби.

Але слід пам’ятати, що у котів, у яких вже була в’язка, кастрація може не дати очікуваного результату, кіт може надалі і мітити територію і «займатись вокалом».

Якщо кастрація кота відбувається вчасно, із дотриманням всіх необхідних вимог, і в подальшому кіт отримує відповідний догляд, то кастрація принесе тільки позитивні результати.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь