Хронічна ниркова недостатність у котів та кішок
Опубліковано general на

Хронічна ниркова недостатність у котів та кішок
Одна із числених функцій нирок – виведення з організму продуктів життєдіяльності, підтримання водного балансу шляхом фільтрації, яка проходить в нефронах нирок. Коли порушується фільтраційна та видільна функція нирок і в організмі починає затримуватись лишня рідина та токсини, тоді виникає той стан, який називають нирковою недостатністю. Ниркова недостатність може бути гострою або хронічною.
Структурна одиниця нирки називається нефрон. Не всі нефрони є працюючими у здорової молодої тварини. Існує так званий «резерв». Коли «працюючі нефрони» протягом життя відмирають, в роботу включається резерв. Але якщо з віком резервні нефрони вичерпуються, і кількість нефронів починає зменшуватись, тоді і виникає хронічна ниркова недостатність. Ця патологія часто зустрічається у кішок старше 9 років. Окрім цього, до зменшення кількості нефронів можуть призвести і інші захворювання:
- захворювання, пов`язані з порушенням імунної системи;
- бактеріальне ураження нирок;
- нефролітіаз;
- вроджені анатомічні дефекти нирок;
- пухлини нирок та інших органів, які викликають порушення відтоку сечі;
- отруєння;
- травми нирок.
Хронічна ниркова недостатність – це патологічні зміни в нирках, які призвели до глибокого порушення функції нирок, які мають незворотній характер і схильні до прогресування. Але якщо вдається виявити її на початку розвитку і вчасно почати лікування, тварина може тривало жити і мати непогане самопочуття.
Як проявляється захворювання
Захворювання на початковій стадії протікає приховано, без будь – яких зовнішніх проявів. При збільшенні глибини ураження нирок можуть з’являтись певні симптоми.
При початковій стадії: тварина стає менш активною, то знижується апетит, з’являється спрага.
стадія декомпенсації: тварина млява, апетит різко знижений, можу бути відмова від їжі, виражена спрага, спостерігаються ознаки інтоксикації організму: блювання, проноси або закрепи, підвищується артеріальний тиск, тварина втрачає у вазі, погіршується якість шерсті.
термінальна стадія: загальний стан тварини важкий, відмова від їжі, малорухливість, неприємний запах з пащі, різка втрата ваги.
Критерії постановки діагнозу
- Загальний аналіз крові;
- Загальний аналіз сечі;
- Біохімічний аналіз крові;
- Узд нирок.
Лікування
Лікування залежить від стадії розвитку захворювання, даних лабораторних та інструментальних обстежень. Мета лікування полягає у збереженні кількості працюючих нефронів, покращенні якості життя тварини, очищенні організму від продуктів життєдіяльності організму (дезінтоксикації), підтримці інших органів та систем, робота яких може погіршуватись при накопиченні токсинів в організмі тварини.
- Дієтичне годування.
- Крапельниці для дезінтоксикації та відновлення водно- електролітного балансу.
- При анемії – вітамін В12, еритропоетин.
- При порушенні роботи травного тракту: гастропротектори, проти блювотні.
- При підвищенні артеріального тиску: препарати для зниження артеріального тиску.
- Симптоматична терапія.
Чи довго живуть кішки, які страждають на хронічну ниркову недостатність? Це залежить і від віку кішки, від причини розвитку захворювання, і від стадії розвитку захворювання. Чим швидше виявлене захворювання, тим більша тривалість життя тварини.
Профілактика
На першому місці стоїть якісне годування тварини, правильний догляд, вчасне лікування гострих інфекційних захворювань, а також і вчасні профілактичні огляди у лікаря – ветеринара, які включають в себе також і лабораторні та інструментальні обстеження.
Також Ви можете ознайомитись з асортиментом зоотоварів у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.
Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22 і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.
Працюємо цілодобово та без вихідних!
(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber
0 коментарів