Коли встають вуха у собак?

Опубліковано general на

Вуха у собак
Вуха у собак

Коли встають вуха у собак ?

Багато представників порід собак оригінальні тим, що мають стоячі вушка. Це надає тваринам особливу витонченість, презентабельність. Але разом з тим з вушними хрящами часто виникають проблеми.

Чому вушка не встають?

Слід зазначити, що цей процес у різних порід собак починається в різні вікові періоди.

Наприклад, у юних хаскі і лайок це відбувається в проміжку між півтора місяцями і двома, у йоркширських тер`єрів – після трьох, у німецької вівчарки – в три-чотири місяці, але може бути і в два, і в п`ять. 
Тобто існують середні терміни для кожної породи. Але можливі відхилення від них в одну і іншу сторону на місяць-півтора. Це цілком нормально і не повинно викликати у власника тварини занепокоєння. 
Багато факторів впливає на зміщення вставання вушок в сторону запізнення. Ось вони:

 • Нечистокровність вихованця. Таке часто трапляється, коли, намагаючись купити породистого собаку дешевше, ви купуєте її без документів на ринку. Нечистокровність пса проявиться згодом не тільки проблемами з вухами.
 • Ослаблений після хвороб імунітет.
 • Період зміни зубів. Найчастіше в цей час «падають» вушка німецьких вівчарок, які до цього добре стояли.
 • Занадто великий розмір цуценя. Часом найбільший песик, у якого м`ясисті вуха, має подібну проблему.
 • Переляк, стрес. Якщо ви купили породистого щенятка і принесли його додому, то період його адаптації до нового місця проживання може проявлятися як раз і падінням вушок. Стрес, який пес відчуває в новій оселі, серед незнайомих запахів, змушує його без материнського тепла, сковуватися, бути настороженим, що і веде за собою подібну проблему.
 • Брак кальцію і мінеральних речовин. Фортеця хрящової тканини, як і наших нігтів, волосся, залежить від присутності в них мінеральних речовин.

Часом трапляється так, що вушка песика встають вчасно, а через 2-4 тижні знову опускаються. Найчастіше це пов`язано з процесом початку зміни зубів, який стартує в 3-4 місяці. І якщо хрящі вушок до цього періоду просто не встигли зміцніти, то вони падають знову.

Зазвичай до шести-семи місяців все нормалізується. Якщо ж цього не відбувається, то поспішіть до ветеринара. Врахуйте, що після семимісячного віку заново поставити вушка дуже важко.

Також Ви можете ознайомитись з асортиментом зоотоварів у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.

  Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
  м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

  Працюємо цілодобово та без вихідних!

  (063) 228-51-95
  (066) 738-84-95
  (097) 233-98-17
  (097) 913-09-62 – Viber

  vetmedcomplex@ukr.net


  0 коментарів

  Залишити відповідь