Ліпідоз печінки у дрібних домашніх тварин

Опубліковано general на

Все про ліпідоз печінки в тварин у Львові

Причиною написання цієї статті стали спостереження, які свідчать, що деякі власники тварин без відповідного розуміння відносяться до годування тварин, і не тільки здорових, але й хворих. Намагаючись догодити своєму улюбленцю, люди часто дають продукти, які шкідливі для організму тварини, перегодовують їх і тварини набирають надлишкову вагу, що може відіграти негативну роль при лікуванні тварини, особливо кішок. Досвідчені лікарі – ветеринари кажуть: « Відмова від корму – грізна ознака захворювання!». Вони добре знають, до чого може призвести такий симптом – до загибелі тварини. Це про ліпідоз печінки.Зазвичай хвороба має безсимптомний характер, тому для власників тварин стає несподіванкою, коли при проведенні ультразвукового дослідження вони чують : “У вашого улюбленця “стеатоз” або “гепатоз” печінки”. Або ж при отриманні результатів аналізу крові встановлено підвищення показників печінкових проб. Дані факти свідчать, що у печінці тварини почалися зміни, викликані ліпідозом (жировою дистрофією) печінки. Погана новина в тому, що це захворювання небезпечне. Воно може переходити у фазу запалення, що надалі може призвести до печінкової недостатності, порушення багатьох регуляторих механізмів гомеостазу організму та смерті тварини.Найбільш часто даним захворюванням хворіють кішки через особливості анатомічної будови організму, недостатності деяких ферментів та амінокислот.

Причини розвитку захворювання (етіологія)

Ліпідоз печінки може бути первинним: ожиріння та малоактивний образ життя (кімнатні тварини), стрес, невчасна годівля або тривале голодування, спарювання, поява іншої тварини, зміна середовища в якому жила тварина, різка зміна корму, травми.

Ліпідоз печінки може бути і вторинним: внаслідок гострих захворювань, які протікають із втратою апетиту чи унеможливлюють прийом твариною їжі,захворювання інших органів шлунково – кишкового тракту, нирок, гіперфункція щитовидної залози, онкозахворювання у вираженому прояві, цукровий діабет, гіпоксичні стани.

Чому лікарі – ветеринари намагаються недопустити розвиток  ліпідозу печінки?

Печінка – це життєво важливий внутрішній орган, який виконує дуже багато складних та  взаємопов’язаних  функцій. При розвитку патологічного процесу в печінці порушується синтез білків, метаболізм глюкози, вироблення та метаболізм жовчних кислот, утилізація «відпрацьованих» еритроцитів, дезінтоксикація організму (печінка – це «хімічний завод» організму), виділення із жовчю токсичних речовин – цей стан наростає, як «снігова лавина» і швидко набирає незворотнього характеру.

Механізм розвитку захворювання

Ліпідоз печінки розвивається при порушенні обміну жирів в організмі.

Механізм розвитку ліпідозу печінки включає в себе два процеси: накопичення жирів через надмірне поступлення останніх в організм та збільшення синтезу тригліцеридів із сповільненим їх виведенням з печінки. 

Клінічні прояви

Симптоми ліпідозу печінки неспецифічні і спостерігаються при інших захворюваннях, які супроводжуються ураженням печінки. Найчастіше це: анорексія (відмова від їжі), швидка втрата ваги, блювота, закрепи чи проноси, збільшення об’єму живота, жовтушність, ознаки зневоднення, дрібні точкові крововиливи або спонтанні кровотечі, поведінкові реакції, слинотеча.При печінковій недостатності прогноз обережний або несприятливий.

Діагностика

Вже на основі анамнезу та огляду лікар може запідозрити захворювання печінки і призначити відповідні (необхідні для кожного випадку) обстеження: загальний аналіз крові, біохімічний аналіз крові (загальний білірубін, АсАт, АлАт, глюкозу. та інші), які вказують не тільки на наявність, але і на активність  перебігу патологічного процесу; ультразвукову діагностику органів черевної порожнини, щоб виявити інші захворювання (або як пусковий механізм, або як ускладнення).Перед призначенням лікування необхідно віддиференціювати первинний ліпідоз від вторинного та інших захворювань печінки. А це можна зробити тільки при детальному обстеженні.

Як лікувати ліпідоз печінки: міфи та правда

Досить часто люди починають шукати «диво-пігулку»  чи  «курс крапельниць», але таке лікування не приносить стійкого ефекту та не ліквідовує причину захворювання. Окрім препаратів, має бути в першу чергу нормалізація харчування з використанням відповідних кормів.

Гепатопротектори слід використовувати тільки за призначенням лікаря, який вияснив  причину хвороби,  визначив  активність процесу та ті патологічні зміни, які вже відбулись не тільки в печінці, але й в інших органах.

Пам’ятайте, що тривалий час захворювання печінки не проявляються яскравою симптоматикою. Тому кожному варто хоча б раз на рік проводити скринінг – здійснювати ультразвукове дослідження черевної порожнини та перевіряти рівень печінкових ферментів у крові, у разі змін при УЗД та підвищенні печінкових проб – не йти в аптеку з проханням порадити “щось для печінки”, а звернутися до лікаря. Саме лікар має встановити чіткий діагноз і призначити дієве лікування.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь