Опіки у тварин
Опубліковано general на
Все про опіки в тварин у Львові
Тварини, особливо маленькі, дуже цікаві і рухливі, тому вони часто стають жертвами нещасних випадків. Опіки у тварин можливі в будинку і на прогулянці. Тому господареві потрібно знати, як чинити в разі, якщо вихованець отримав опік.
Причини опіків у тварин:
- висока температура (окріп, полум’я, пар, гарячий матеріал);
- хімічні речовини (кислота, луг, солі лужних металів);
- електрика;
- променеве випромінювання (сонячне);
- їдкі біологічні речовини (сік отруйних рослин).
- Ступінь ураження залежить від температури, тривалості впливу, області ураження. Так, наприклад, якщо на тварину було пролито окріп, то час дії його не складає більше декількох секунд. Тому опіки від окропу, як правило, бувають I-II ступеня і не загрожують життю. Важкі, а іноді смертельні, опіки киплячою рідиною собака може отримати, якщо її вплив буде тривалим або займати більшу площу тіла, наприклад, якщо тварина звалиться в окріп.
- Тяжкі опіки заподіює відкрите полум’я, так як відбувається вплив від трьох чинників – розпечених частинок, що потрапляють на шкіру і шерсть, теплового випромінювання та гарячого повітря.
- Опіки від відкритого полум’я – найважчі і часто призводять до больового шоку і смерті тварини.
- Кислоти рідко викликають сильну ступінь ураження, так як через коагуляції білка в поверхневому шарі не дає проникнути кислоті вглиб. Набагато сильнішіопіки викликають луги.
- Електричні опіки часто отримують цуценята, гризуть все, в тому числі й шнури. При ураженні електричним струмом площа опіку невелика, але він дуже глибокий, так як електрика в тілі поширюється по найбільш електропровідних місцях- біологічних рідинах, спинномозговому ліквору, м’язам. Шкіра має більш низьку електропровідність.
- Променева дія може бути викликана як ультрафіолетовим, так і інфрачервоним випромінюванням. У них вплив прямих сонячних променів може викликати опік I, рідше II ступеня. Опік від інфрачервоного випромінювання тваринвєа може отримати від гарячого радіатора батареї, каміна.
- Їдкий сік рослин, наприклад борщівника, очітка їдкого, каєнского перцю може викликати сильний опік слизової рота і очей.
Ступінь ураження і симптоми
Опіки у собак класифікуються за кількома параметрами. Наприклад, за місцем розташування:
- поверхні шкіри;
- органів зору;
- ротової порожнини та дихальних шляхів.
- пошкодження зачіпає верхній шар епідермісу і викликає почервоніння, печіння, невеликий набряк. Загоєння відбувається протягом декількох днів, не залишаючи рубцевих змін.
- Iпошкоджується верхній шар шкіри з утворенням пухирців (візікули), заповнених серозною рідиною, почервонінням і набряком. Після розтину бульбашок оголюється рожева ерозія. Заживає рана протягом декількох тижнів і без наслідків.
- уражаються поверхню і глибокі шари шкіри. На поверхні утворюються булли (великі бульбашки) або струп, колір якого залежить від типу термічного фактора і може варіюватися від чорного або коричневого сухого (полум’я, розпечений предмет) або сіруватий і м’який (окріп). Третя ступінь підрозділяється на 2 ступеня, що позначаються буквами А і Б.
- обвуглювання не тільки всієї товщини шкіри, але і м’язів, кісток.
- гіперемія;
- набряк;
- печіння;
- больові відчуття;
- підвищення температури місцеве або загальне;
При сильному опіку можуть виникати симптоми лихоманки. Великі поразки, значної глибини можуть супроводжуватися:
- тахікардією, почастішанням пульсу;
- спрагою;
- тремором кінцівок.
У собаки відзначається збудження, яке змінюється апатією. Знижується виділення сечі, змінюється її колір і запах. Надалі великі опіки можуть викликати відмову деяких органів, зупинку серця або дихання, колапс і смерть.
Перша допомога тварині
Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22 і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.
Працюємо цілодобово та без вихідних!
(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber
0 коментарів