Отодектоз

Опубліковано general на

Отодектоз
Отодектоз

Лікування Отодектозу

Збудником даного захворювання є кліщ Otodectescynotis , величина якого становить 0,3-0,5 мм, овальної форми, сірувато-бурого кольору.

Отодектозом хворіють всі коти та собаки, незалежно від віку, породної приналежності, місця проживання та умов утримання. Збудник передається при контакті із зараженою твариною, через аксесуари і предмети догляду, може бути занесений в будинок на одязі і взутті власників.

Вушний кліщ потрапляє на поверхню шкіри і починає кумулюватися у верхні шари епідермісу. Харчуючись клітинами епітелію, він утворює ходи, по яких активно пересуваються дорослі паразити і їх личинки, подразнюючи чутливі закінчення нервових клітин і викликаючи сильний свербіж.

Продукти своєї життєдіяльності паразит виділяє на поверхню шкіри у вигляді темно-коричневого маслянистого ексудату. Все це сприяє проникненню в рани і розмноженню в них патогенної і сапрофітної мікрофлори, появи гнійних запалень.

Відчуваючи свербіж, тварини починають розчісувати ушкоджені місця, сприяючи цим поширенню паразитів на незаражені ділянки.

Ознаки інвазії

Отодектоз характеризується розвитком поверхневого запалення вушної раковини з боку внутрішньої поверхні, що зачіпають зовнішній слуховий прохід і барабанну перетинку. Вушний кліщ у собак та котів проявляє свою присутність наступними симптомами:

  • Занепокоєння вихованця і постійне почісування вуха. Часто буває так, що спочатку кліщ вражає одне вухо, а через кілька днів – друге. У міру розмноження паразитів свербіж посилюється, і собака починає частіше і сильніше розчісувати уражені органи, трясе головою, треться нею про предмети меблів. Це лише погіршує становище, так як відбувається травмування шкіри вушної раковини, і створюються сприятливі умови для розвитку інших патогенних мікроорганізмів. При сильному ударі лапою на вусі може утворитися гематома.
  • Підвищення місцевої температури в області вуха, гіперемія, почервоніння. Шкіра слухового проходу покривається чорно-коричневими корочками, які згодом перетворюються в єдину практично чорну масу маслянистої консистенції з неприємним запахом, з’являються маленькі виразки.
  • Якщо запальний процес переходить на середнє і внутрішнє вухо, то відбувається підняття загальної температури тіла, тварина стає пригніченим, втрачає апетит, намагається знайти таке положення голови, в якому біль була б менш відчутною.
  • Нервові явища у вигляді судом, парезів або паралічів є симптомами ураження мозкових оболонок і безпосередньо самого головного мозку. На цій стадії лікування вже не дає позитивних результатів, і незабаром настає летальний результат.

    Постановка діагнозу

    Яскрава клінічна картина і наявність характерних для отодектоза симптомів полегшує постановку діагнозу. Але стверджувати, що це саме вушний кліщ у собак, можна тільки після проведення мікроскопії, при якій в патологічному матеріалі будуть виявлені збудники захворювання.

    Своєчасна постановка діагнозу і грамотне лікування гарантують повне одужання тварини.

    Підходи до лікування

    Лікування отодектозу  у собак та котів має бути комплексним і спрямованим на знищення збудника і його личинок, усунення симптомів і загоєння наявних пошкоджень на шкірі.

    Власник може надати долікарську допомогу своєму вихованцеві, полегшивши біль і механічно видаливши бурий наліт з вушної раковини. А ось лікувати повинен тільки фахівець ветеринарної медицини в умовах клініки або вдома.

    При отодектозі назначаються спеціальні препарати. Акарициди викликають загибель паразитів і знищення личинок. Дозування, кратність і спосіб обробки встановлює лікар. Одноразова обробка найчастіше знищує тільки статевозрілих особин кліща, тому необхідно проводити повторний курс, коли личинки пройдуть свій цикл розвитку.

    Важливо! Перед обробкою вушної раковини акарицидами слід ретельно очистити її від забруднень і кірочок, нагріти препарат до температури тіла і тільки після цього починати маніпуляції. Не зайвим буде зафіксувати собаку і зав’язати щелепи, так як на випадкове заподіяння болю тварина може відреагувати агресією.

    Ліки призначаються виключно ветеринаром!
    Якщо захворювання ускладнилося розвитком патогенної мікрофлори, то лікувати собак слід також антибіотиками.

    Після знищення кліщів уражені поверхні обробляються протизапальними препаратами і загоюють мазями.
    Протягом всього періоду хвороби і лікування отодектозу у  вихованця слід дотримуватися правил особистої гігієни. Також при наявності в будинку маленьких дітей, треба повністю виключити їх контакт з твариною, його підстилкою, амуніцією, іграшками та предметами догляду.

    Підходи для профілактики

    • З метою профілактики необхідно строго обмежувати спілкування свого вихованця з хворими тваринами, а також не використовувати чужі засоби для догляду.
    • Регулярно проводити дезінфекцію підстилки або змінювати її. Після проведення лікування краще спалити підстилку, іграшки та інші предмети, які неможливо обробити досконально. Інші речі слід вимити в мильному розчині з додаванням акарициду, прокип’ятити або просто обдати окропом.

    Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
    м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

    Працюємо цілодобово та без вихідних!

    (063) 228-51-95
    (066) 738-84-95
    (097) 233-98-17
    (097) 913-09-62 – Viber

    vetmedcomplex@ukr.net


    0 коментарів

    Залишити відповідь