Псевдовагітність у собак

Опубліковано general на

Вагітність у собак
Вагітність у собак

Все про псевдовагітність тварин у Львові

У собаки можливе після тічки виникнення ознак вагітності, але потім з’ясовується, що насправді цуценят вона не матиме. Це явище називається помилковою вагітністю.

Хибна вагітність успадкована від диких предків. У зграї тічка у всіх самок синхронізована, хоча розмножуються тільки домінантні особини. Це необхідно, щоб всією зграєю допомогти вигодувати молоком цуценят.

Псевдолактація у собак – не патологія і не аномалія. Це стан, пов’язаний з гормональним дисбалансом після тічки.

Щоби покращити самопочуття Вашої улюблениці після псевдопологів, а іноді
навіть і попередити псевдолакатацію необхідно застосувати рекомендації:

  • Про дієту краще подбати перед завершенням тічки. Порція їжі собаці повинна бути урізана вдвічі: якщо тварину годували двічі на день, тепер треба це робити один раз. Кількість води теж доведеться обмежити, щоб не провокувати лактацію. Ідеальним варіантом буде одна каша (гречка або рис), без масла і солі. І невелика кількість води. На цій жорсткій дієті спаде набряклість, пропаде молоко.
  • Рекомендуються тривалі прогулянки. Якщо у собак діагностовано помилкову вагітність, то фізичні навантаження будуть лише на користь. Живіт підтягнеться і пропаде молоко (якщо воно вже є), до того ж, стомлена тривалою прогулянкою самка буде спати, а не гратися з уявними цуценятами.
  • Не дозволяйте собаці стимулювати появу молока. Якщо самка покусує соски або весь час лиже живіт, то більш надійний і безпечний спосіб – одягнути на собаку спеціальний комір, який зазвичай використовують після операцій, щоб тварина не зализувала шви.

Хибна вагітність у собак супроводжується переважно такими симптомами:

  • Набухання сосків і молочних залоз. Їх припухлість може бути невелика, а може бути і сильна з появою молока (молозива – рідини, що з’являється після пологів). Чим ближче до дати «пологів», ти більше маточної рідини у матці, внаслідок чого збільшується живіт.
  • Зміна апетиту. Апетит, як правило, помітно поліпшується. Є собаки, які навіть крадуть їжу, хоча ніколи раніше цього не робили. Хоча буває, що самка стає «перебірливою» і залишає частину їжі в мисці.

  • Зміна поведінки. Собака поводиться точно так само, як перед пологами: облаштовує «гніздо», нервує, переживає. Стає більш лагідною. Не хоче грати і багато спить. Іноді, в особливо складних проявах, помилкова вагітність у самки може виражатися у тому, що вона приносить до себе на підстилку різні предмети і «няньчить» їх як цуценят (капці, м’які іграшки).
  • Невмотивована агресія. Собака може проявляти агресію, насамперед до інших самок – не варто панікувати, це відбувається під впливом гормонів.

Помилкова вагітність не є хворобою, але може бути причиною новоутворень і запалень молочної залози.

Помилкова вагітність у собак лікується суто індивідуально за призначенням лікаря, і ніяка самодіяльність у цьому плані не припустима! При важкому перебігу псевдолактації ветеринар може виписати гормональну терапію для придушення симптомів. Але це є крайньою мірою – якщо вагітність не помилкова, а справжня, гормони можуть призвести до викидня.

Також Ви можете ознайомитись з асортиментом зоотоварів у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь