Стерилізація кішок
Опубліковано general на
Все про стерилізацію кішок у Львові
Під час статевого дозрівання у кішок з’являється природній інстинкт до
розмноження і вони починають приносити господарям «сюрпризи»: нявчать,
мітять територію, змінюється їхня поведінка не в кращу сторону. Якщо ви не
плануєте отримувати потомство, то найкращим виходом із цієї ситуації буде стерилізація. А в тім, ознайомившись з інформацією, рішення приймайте самі.
Стерилізація кішок є трьох видів:
- Перев`язка маткових труб, що спричинює їхню непрохідність, що попереджує появу небажаного потомства. Але статеві гормони продовжують вироблятися організмом і окрім непліддя, більше ніякого позитиву: господарі продовжують «насолоджуватися» всіма проявами природного інстинкту до розмноження.
- Видалення яйників. При такому виду стерилізації вироблення статевих гормонів припиняється. Вагітність та всі прояви тічки нівелюються, але зберігається ризик виникнення різних захворювань матки.
- Видалення матки та яйників.
Позитивна сторона стерилізації в тому, що:
- Поведінкові реакції не приносять «несподіванок».
- Кішки стають спокійними, доброзичливими, хатніми, отже не принесуть якогось інфекційного захворювання.
- Ризик розвитку запальних та онкологічних захворювань значно зменшується.
- Тривалість життя стерилізованої кішки на кілька років більший.
Перед стерилізацією необхідно пройти обстеження:
- Загальний аналіз крові та сечі.
- УЗД статевих органів, нирок.
- ЕКГ або УЗД серця; за показаннями – додаткові обстеження.
Побутує така думка, що стерилізація підвищує ризик розвитку сечокам’яної хвороби й ожиріння. Після операції кішка стає спокійнішою, рівень активності знижується, але до ожиріння це не може привести, хіба якщо перегодовувати тварину. Найкраще перевести кішку на спеціальний корм для стерилізованих кішок. Щодо розвитку сечокам’яної хвороби, то це більше стосується котів, хіба що ще до стерилізації кішка страждала на СКХ.
Коли стерилізувати кішку
Кішок рекомендується стерилізувати у віці від 7-8 місяців і аж до 10 років. Кішки старше 10 років гірше переносять наркоз, ризик ускладнень зростає, а ефективність операції знижується. У кішок, які вже народили, статеві гормони починають виробляти не тільки яйники, але й інші залози внутрішньої секреції. Через це симптоми тічки можуть спостерігатися ще протягом декількох циклів,а іноді зберігаються на все життя, й одна із цілей стерилізації – корекція поведінки, залишається недосяжною. Тому кішок треба стерилізувати в оптимальні терміни.
Оптимальні терміни планової стерилізації:
- за 2 тижні до початку тічки або мінімум через тиждень після її закінчення;
- якщо кішка народила – через 2-3 місяці після пологів, за цей час організм
- встигає відновитися;
- якщо кішка годує кошенят – через 2-3 тижні після припинення лактації, коли нормалізується стан молочних залоз.
Багатьох господарів цікавить, чи можна стерилізувати кішку під час тічки, під час вагітності, відразу після пологів. Відповідь фахівців: можна, хоча небажано. Операція на тлі гормональної перебудови буде чинити на організм додаткове навантаження, можливі складнощі з виходом з наркозу, загоєнням швів. До проведення стерилізації в ці періоди повинні бути вагомі показання:
- якщо тічки у кішки тривалі, а інтервали між ними мінімальні, щоб попередитивиснаження тварини, можна провести стерилізацію під час тічки;
- стерилізація під час вагітності допустима та навіть показана, якщо створюється загроза життю та здоров`ю кішки, вона не може виносити та народити або виявлені аномалії розвитку плодів;
- відазу після пологів стерилізація проводиться в разі екстрених ситуацій – розриву матки , аномалій плаценти, сильної післяпологової кровотечі, при виявленні новоутворень статевих органів;
- до закінчення лактації стерилізація допустима, якщо у годуючої кішки починається тічка і вона тікає на вулицю (для профілактики чергової вагітності), а також в разі загибелі кошенят.
Підготовка кішки до стерилізації
Стерилізують тільки абсолютно здорову кішку (окрім ситуацій, коли матка чи ячники є уражені і відтермінування операції може призвести до загибелі тварини). Тварина має бути вакцинована хоча б за місяць до оперативного втручання, мінімум за 10 днів повинна бути проведена обробка проти глистів.Якщо необхідна термінова операція, а кішка не щеплена, вводиться гіперімунна сироватка, яка знижує ризик інфікування, але не забезпечує 100% захисту. Тварину не слід годувати за 12 годин до операції, поїти – за 3 години.
Післяопераційний догляд
Кішка повинна лежати на рівній поверхні, тому тримати її на руках не слід. Протягом доби кішці необхідно забезпечити спокій, доглядати за нею, в разі необхідності звернутися до лікаря. Слідкувати, щоб кішка не впала чи не стрибнула з висоти; слідкувати за станом післяопераційної рани; на 10 день необхідно звернутись до лікаря для зняття швів. Щоб кішка не вилизувала швів, на кішку після операції надягають захисну попону, при забрудненні – попону необхідно міняти.
Також Ви можете ознайомитись з асортиментом зоотоварів у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.
Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22 і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.
Працюємо цілодобово та без вихідних!
(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber
0 коментарів