
Все про тічку в собак у Львові
Тічка у собак – стадія статевого циклу, коли можливе запліднення.
В якому віці починається еструс, залежить від конституції, породи, умов життя, індивідуальних особливостей. Очікувати першої тічки варто незабаром після зміни зубів.
Дрібні і маленькі породи – у 5-6 місяців
- Середні породи – у 7-8 місяців
- Великі породи – ближче до року
- Гігантські породи – після року, іноді ближче до 2.
Якщо собаці виповнилося 2 роки, а тічки ще не було, необхідне ретельне обстеження у ветеринарного спеціаліста.
За статевим циклом вихованки потрібно уважно стежити, не підпускати до неї самця завчасно. Оптимальний термін для першої в’язки – третя тічка.
Як зрозуміти, що у вихованки тічка ?
- ️ігнорує команди, стає нервовою, збудливою, некерованою, може залишати мітки в квартирі, вити, скиглити;
- ️агресія до інших самок, загравання з кобелями, на початку циклу самка відганяє їх при спробах спарювання, пізніше проявляє готовність, приймає зручну позу;
- тварина часто проситься гуляти, під час прогулянок весь час присідає, мітить територію, частішає сечовипускання, можливе нетримання;
- ️помітна набряклість петлі (вульви), виділення, самка ретельно вилизується;
- ️сліди виділень на підстилці, краплі крові на підлозі, м’яких меблях;
- ️можлива втрата або підвищення апетиту, примхи, перебірливість в їжі;
- ️можливе підвищення температури на 0,5° відносно норми.
Скільки разів на рік буває тічка, залежить від породи, індивідуальних особливостей. Цикл стабілізується до 2 років, наступні 6 років тічки зазвичай повторюються кожні півроку (у лайок раз на рік). З віком частота зменшується, у літніх собак інтервал між пустовками може досягати року. Інтервал між тічками менше 4 місяців – привід звернутися до ветеринарного фахівця.
Тривалість тічки варіюється в залежності від віку, скільки днів вона триває, можна сказати лише в середньому. Перша тічка триває до тижня, частіше 3-5 днів. Чим крупніша порода, тим довша тривалість.
Вихованка в критичні дні часто поводиться неадекватно. Якщо прояви помірні, допоможе збільшення тривалості прогулянок. Але інтенсивні фізичні навантаження в цей період протипоказані, у дресируванні теж слід зробити перерву. Якщо собака бігає по дому, мітить меблі, скиглить, завиває, проявляє агресію щодо господарів, показаний прийом заспокійливих. Що дати, підкаже ветеринарний фахівець, навіть у нешкідливих рослинних препаратів є протипоказання та побічні ефекти. Гормональні контрацептиви попереджають небажану вагітність і пригнічують збудливість, але це крайній захід. Регулярно та без вагомих показань давати ці препарати не можна, вони провокують гормональний дисбаланс, підвищують ризик розвитку пухлин.
Тічка – природний фізіологічний процес, допомога ветеринарного лікаря або професійного кінолога в більшості випадків не потрібна. Консультація, обстеження потрібні при дуже частих течках, помітних відхиленях від звичного стабільного циклу у віці від 1,5-2 до 7-8 років (затримки, збільшення інтенсивності виділень, тривалості проеструса, еструса, виділення у фазі спокою). Слід звернутися по допомогу в таких ситуаціях:
- ️незвичайний колір, інтенсивний смердючий запах виділень в період предтічки, тічки, відразу після їх завершення;
- ️затяжна блювота під час тічки, що неодноразово повторюється;
- ️хвороблива реакція на дотики до живота;
- ️підвищення температури тіла більш ніж на 0,5°;
- ️затяжна відмова від їжі;
- ️набухання молочних залоз після тічки.
Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22 і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.
Працюємо цілодобово та без вихідних!
(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber
0 коментарів