Тічка у собак

Тічка у собак

Тічка у собак – стадія статевого циклу, коли можливе запліднення.

В якому віці починається еструс, залежить від конституції, породи, умов життя, індивідуальних особливостей. Очікувати першої тічки варто незабаром після зміни зубів.

Дрібні і маленькі породи – у 5-6 місяців

 • Середні породи – у 7-8 місяців
 • Великі породи – ближче до року
 • Гігантські породи – після року, іноді ближче до 2.

Якщо собаці виповнилося 2 роки, а тічки ще не було, необхідне ретельне обстеження у ветеринарного спеціаліста.

‍За статевим циклом вихованки потрібно уважно стежити, не підпускати до неї самця завчасно. Оптимальний термін для першої в’язки – третя тічка.

Як зрозуміти, що у вихованки тічка ?

 • ️ігнорує команди, стає нервовою, збудливою, некерованою, може залишати мітки в квартирі, вити, скиглити;
 • ️агресія до інших самок, загравання з кобелями, на початку циклу самка відганяє їх при спробах спарювання, пізніше проявляє готовність, приймає зручну позу;
 • тварина часто проситься гуляти, під час прогулянок весь час присідає, мітить територію, частішає сечовипускання, можливе нетримання;
 • ️помітна набряклість петлі (вульви), виділення, самка ретельно вилизується;
 • ️сліди виділень на підстилці, краплі крові на підлозі, м’яких меблях;
 • ️можлива втрата або підвищення апетиту, примхи, перебірливість в їжі;
 • ️можливе підвищення температури на 0,5° відносно норми.

Скільки разів на рік буває тічка, залежить від породи, індивідуальних особливостей. Цикл стабілізується до 2 років, наступні 6 років тічки зазвичай повторюються кожні півроку (у лайок раз на рік). З віком частота зменшується, у літніх собак інтервал між пустовками може досягати року. Інтервал між тічками менше 4 місяців – привід звернутися до ветеринарного фахівця.

️Тривалість тічки варіюється в залежності від віку, скільки днів вона триває, можна сказати лише в середньому. Перша тічка триває до тижня, частіше 3-5 днів. Чим крупніша порода, тим довша тривалість.

Вихованка в критичні дні часто поводиться неадекватно. Якщо прояви помірні, допоможе збільшення тривалості прогулянок. Але інтенсивні фізичні навантаження в цей період протипоказані, у дресируванні теж слід зробити перерву. Якщо собака бігає по дому, мітить меблі, скиглить, завиває, проявляє агресію щодо господарів, показаний прийом заспокійливих. Що дати, підкаже ветеринарний фахівець, навіть у нешкідливих рослинних препаратів є протипоказання та побічні ефекти. Гормональні контрацептиви попереджають небажану вагітність і пригнічують збудливість, але це крайній захід. Регулярно та без вагомих показань давати ці препарати не можна, вони провокують гормональний дисбаланс, підвищують ризик розвитку пухлин.

Тічка – природний фізіологічний процес, допомога ветеринарного лікаря або професійного кінолога в більшості випадків не потрібна. Консультація, обстеження потрібні при дуже частих течках, помітних відхиленях від звичного стабільного циклу у віці від 1,5-2 до 7-8 років (затримки, збільшення інтенсивності виділень, тривалості проеструса, еструса, виділення у фазі спокою). Слід звернутися по допомогу в таких ситуаціях:

 • ️незвичайний колір, інтенсивний смердючий запах виділень в період предтічки, тічки, відразу після їх завершення;
 • ️затяжна блювота під час тічки, що неодноразово повторюється;
 • ️хвороблива реакція на дотики до живота;
 • ️підвищення температури тіла більш ніж на 0,5°;
 • ️затяжна відмова від їжі;
 • ️набухання молочних залоз після тічки.

У ветеринарній клініці “Ветмедкомплекc” функціонує перетримка, де за Вашою тваринкою ветеринарні спеціалісти попіклуються цілодобово!

До кожного пацієнта ми знаходимо індивідуальний підхід!

У нас діє гнучка система знижок, періодично проводяться акції.

Працюємо цілодобово та без вихідних за попереднім записом. 

Пацієнти, котрі потребують термінового прийому,приймаються без черги.

“Ветмедкомплекс” надає не лише конслультаціїї та лікування, догляду тварин, а різноманітні послуги, лікування домашніх тварин. Ми будемо раді бачити у “Ветмедкомплекс”– цілодобова ветеринарна клініка.


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *