У котика тече із носа

Опубліковано general на

тече з носа у котика
тече з носа у котика

У котика тече із носа

Одна з найголовніших причин чхання – поява нежитю. Для тварин, які, на відміну від нас, не вміють видаляти ексудат, цей рефлекс – єдиний спосіб позбутися від слизу.

Коли кіт чхає, виділення з носа стають добре видно господареві, і він може помітити, що прозора рідина змінилася на жовті або зелені соплі у кота. Від чого залежить зовнішній вигляд секрету? Про це ми сьогодні з вами поговоримо.

Причини виділень із носа у кішок

Слиз в носі грає важливу роль:

  • затримує потрапляння в носові ходи сторонні частинки, включаючи пил, бактеії і віруси;
  • зволожує повітря, що надходить в легені;
  • має легкий антисептичний ефект, завдяки в складі білку муцину.

По суті своїй, соплі – це суміш білків, солей і рідини. При подразненні слизової, клітини починають посилено виробляти секрет, що призводить до розвитку нежиті. Як наслідок, у кота тече з носа, частина виділень виходить під час чхання, а частина стікає по задньої стінки носоглотки.

На відміну від людини, кішка не схильна до ринітів, і тим уважніше потрібно ставитися до їх появи. Запалення слизової носа відбувається внаслідок якогось загального процесу, найчастіше – інфекційних хвороб.

Які бувають виділення з носа?

Зовнішній вигляд соплів і їх властивості залежать від багатьох чинників, серед яких:

  • тип запалення;
  • наявність в секреті бактерій;
  • в’язкість слизу.

Звичайна слиз у здорової тварини випливає з носових ходів завдяки роботі війок епітелію, що вистилає слизову. У нормі виділення рідкі, під час хвороби вони густіють, при цьому порушується їх нормальний відтік.

У такому живильному середовищі починають розмножуватися бактерії. І тоді першопричина – вірус або будь-який інший фактор – ускладнюється вторинною мікрофлорою і характеризується розвитком гнійного запалення.

Які бувають типи запалення при нежиті:

  • катаральне – характеризується виділенням великої кількості прозорого слизу (кіт постійно чхає з соплями, рідкими і безбарвними);
  • гнійне – супроводжується виділенням густого непрозорого секрету білого, жовтого або зеленого кольору, його насиченість залежить від того, наскільки сильний застій виник в носовій порожнині і як багато там бактерій.

Як допомогти коту, якщо він чхає з соплями?

З усього вищесказаного можна зробити логічний висновок, що густота і застій слизу призводять до посилення запального процесу. Чим би не захворіла тварина спочатку, при нежиті наше завдання – допомогти кішці відновити нормальне дихання і зменшити запалення в носі.

Для цього дуже добре підходять промивання носа і закапування різних крапель, що вбивають бактерії і стимулюють імунітет. Препарати, які допоможуть позбутися соплів у кота Ви можете придбати у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.

Якщо кіт сопливить і чхає, процедура допоможе видалити скупчення гною, заспокоїть слизову і сприятиме відновленню дихання.

Звичайно, місцева обробка буде безглузда без лікування основної причини нежиті, тому необхідно обов’язково відвідати ветеринарного лікаря – нерідко поява «звичайних» соплів є проявом серйозних хвороб.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь