У мого котика тече із носа

Опубліковано adm на

тече з носа у котика

У мого котика тече із носа

Одна з найголовніших причин чхання – поява нежитю. Для тварин, які, на відміну від нас, не вміють видаляти ексудат, цей рефлекс – єдиний спосіб позбутися від слизу.

Коли кіт чхає, виділення з носа стають добре видно господареві, і він може помітити, що прозора рідина змінилася на жовті або зелені соплі у кота. Від чого залежить зовнішній вигляд секрету? Про це ми сьогодні з вами поговоримо.

 Причини виділень із носа у кішок

Слиз в носі грає важливу роль:

  • затримує потрапляння в носові ходи сторонні частинки, включаючи пил, бактеії і віруси;
  • зволожує повітря, що надходить в легені;
  • має легкий антисептичний ефект, завдяки в складі білку муцину.

По суті своїй, соплі – це суміш білків, солей і рідини. При подразненні слизової, клітини починають посилено виробляти секрет, що призводить до розвитку нежиті. Як наслідок, у кота тече з носа, частина виділень виходить під час чхання, а частина стікає по задньої стінки носоглотки.

На відміну від людини, кішка не схильна до ринітів, і тим уважніше потрібно ставитися до їх появи. Запалення слизової носа відбувається внаслідок якогось загального процесу, найчастіше – інфекційних хвороб.

Які бувають виділення з носа?

Зовнішній вигляд соплів і їх властивості залежать від багатьох чинників, серед яких:

  • тип запалення;
  • наявність в секреті бактерій;
  • в’язкість слизу.

Звичайна слиз у здорової тварини випливає з носових ходів завдяки роботі війок епітелію, що вистилає слизову. У нормі виділення рідкі, під час хвороби вони густіють, при цьому порушується їх нормальний відтік.

У такому живильному середовищі починають розмножуватися бактерії. І тоді першопричина – вірус або будь-який інший фактор – ускладнюється вторинною мікрофлорою і характеризується розвитком гнійного запалення.

Розглянемо, які бувають типи запалення при нежиті:

  • катаральне – характеризується виділенням великої кількості прозорого слизу (кіт постійно чхає з соплями, рідкими і безбарвними);
  • гнійне – супроводжується виділенням густого непрозорого секрету білого, жовтого або зеленого кольору, його насиченість залежить від того, наскільки сильний застій виник в носовій порожнині і як багато там бактерій.

Як допомогти коту, якщо він чхає з соплями?

З усього вищесказаного можна зробити логічний висновок, що густота і застій слизу призводять до посилення запального процесу. Чим би не захворіла тварина спочатку, при нежиті наше завдання – допомогти кішці відновити нормальне дихання і зменшити запалення в носі.

Для цього дуже добре підходять промивання носа і закапування різних крапель, що вбивають бактерії і стимулюють імунітет.

Якщо кіт сопливить і чхає, процедура допоможе видалити скупчення гною, заспокоїть слизову і сприятиме відновленню дихання.

Звичайно, місцева обробка буде безглузда без лікування основної причини нежиті, тому необхідно обов’язково відвідати ветеринарного лікаря – нерідко поява «звичайних» соплів є проявом серйозних хвороб.

До кожного пацієнта ми знаходимо індивідуальний підхід!

У нас діє гнучка система знижок, періодично проводяться акції.
Працюємо цілодобово та без вихідних за попереднім записом. 
Пацієнти, котрі потребують термінового прийому,приймаються без черги.
“Ветмедкомплекс” надає не лише конслультаціїї та лікування, догляду тварин, а різноманітні послуги, лікування домашніх тварин. Ми будемо раді бачити у “Ветмедкомплекс”– цілодобова ветеринарна клініка.


0 коментарів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *