
У котика тече із носа
Одна з найголовніших причин чхання – поява нежитю. Для тварин, які, на відміну від нас, не вміють видаляти ексудат, цей рефлекс – єдиний спосіб позбутися від слизу.
Коли кіт чхає, виділення з носа стають добре видно господареві, і він може помітити, що прозора рідина змінилася на жовті або зелені соплі у кота. Від чого залежить зовнішній вигляд секрету? Про це ми сьогодні з вами поговоримо.
Причини виділень із носа у кішок
Слиз в носі грає важливу роль:
- затримує потрапляння в носові ходи сторонні частинки, включаючи пил, бактеії і віруси;
- зволожує повітря, що надходить в легені;
- має легкий антисептичний ефект, завдяки в складі білку муцину.
По суті своїй, соплі – це суміш білків, солей і рідини. При подразненні слизової, клітини починають посилено виробляти секрет, що призводить до розвитку нежиті. Як наслідок, у кота тече з носа, частина виділень виходить під час чхання, а частина стікає по задньої стінки носоглотки.
На відміну від людини, кішка не схильна до ринітів, і тим уважніше потрібно ставитися до їх появи. Запалення слизової носа відбувається внаслідок якогось загального процесу, найчастіше – інфекційних хвороб.
Які бувають виділення з носа?
Зовнішній вигляд соплів і їх властивості залежать від багатьох чинників, серед яких:
- тип запалення;
- наявність в секреті бактерій;
- в’язкість слизу.
Звичайна слиз у здорової тварини випливає з носових ходів завдяки роботі війок епітелію, що вистилає слизову. У нормі виділення рідкі, під час хвороби вони густіють, при цьому порушується їх нормальний відтік.
У такому живильному середовищі починають розмножуватися бактерії. І тоді першопричина – вірус або будь-який інший фактор – ускладнюється вторинною мікрофлорою і характеризується розвитком гнійного запалення.
Які бувають типи запалення при нежиті:
- катаральне – характеризується виділенням великої кількості прозорого слизу (кіт постійно чхає з соплями, рідкими і безбарвними);
- гнійне – супроводжується виділенням густого непрозорого секрету білого, жовтого або зеленого кольору, його насиченість залежить від того, наскільки сильний застій виник в носовій порожнині і як багато там бактерій.
Як допомогти коту, якщо він чхає з соплями?
З усього вищесказаного можна зробити логічний висновок, що густота і застій слизу призводять до посилення запального процесу. Чим би не захворіла тварина спочатку, при нежиті наше завдання – допомогти кішці відновити нормальне дихання і зменшити запалення в носі.
Для цього дуже добре підходять промивання носа і закапування різних крапель, що вбивають бактерії і стимулюють імунітет. Препарати, які допоможуть позбутися соплів у кота Ви можете придбати у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.
Якщо кіт сопливить і чхає, процедура допоможе видалити скупчення гною, заспокоїть слизову і сприятиме відновленню дихання.
Звичайно, місцева обробка буде безглузда без лікування основної причини нежиті, тому необхідно обов’язково відвідати ветеринарного лікаря – нерідко поява «звичайних» соплів є проявом серйозних хвороб.
Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22 і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.
Працюємо цілодобово та без вихідних!
(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber
0 коментарів