Алергія у собак та котів

Опубліковано general на

Токсокароз

Алергія у собак та котів

Дрібні домашні тварини, на жаль, часто страждають від різноманітних алергічних захворювань. За спостереженнями нашої клініки «Ветмедкомплекс», частіше дана патологія зустрічається у кішок, рідше у собак.

Причини алергії у тварин

Алергія на продукти харчування.
З продуктів тваринного походження найчастіше алергію викликає яловичина, риба (як річкова так і морська), морепродукти, яйця та багато інших продуктів зі столу.

З продуктів рослинного походження алергеном є клейковина, яка міститься в залакових культурах, так званий глютен. Це пшеничні культури та соєвий білок.

Власники тварин або не знають, або, засліплені любов’ю до тварини, намагаючись догодити, забувають про особливості анатомічної будови шлунково-кшкового тракту кішок та відносну недостатність певних ферментів, які сприяють виникненню алергій.

Алергія на укуси комах (паразитарна).
Слина та продукти життєдіяльності, які виділяють такі паразити як кліщі та блохи, теж сприяють алергізації організму тварини.

Алергія на зовнішній хімічний чинник.
До цього класу відноситься дуже багато речовин, які можуть потрапити в організм тварини та викликати захворювання: це добавки в дешевих кормах, деякі компоненти, які входять в склад наповнювачів та предметів догляду за твариною, миючі засоби, пилюка, пилок рослин…

Алергія на медикаменти, вакцини та протиблошині ошийники.
Не часто але все ж таки і у тварин зустрічається алергія на деякі медикаменти та полівалентні вакцини, особливо тоді, коли тварина до проведення вакцинації не підготовлена, або власники хочуть зробити під час одного відвідування лікаря – ветеринара дві вакцини: від певних захворювань та сказу.

Атопічна (інфекційна).
Цей вид алергії теж має багато причин: і наявність інфекційного процесу в організмі тварини (бактеріальний, вірусний, грибковий), і наявність недіагностованої глистяної інвазії

На що слід звернути увагу?

  • Почервоніння та набряк шкіри ,
  • Висипання та лущення на шкірі,
  • Ознаки свербіння шкіри,
  • Випадіння шерсті,
  • Виділення з носа, сльозотеча, чихання, кашель,
  • Важке хрипле дихання, задишка,

Діагностика алергії

Прояви різного виду алергій часто дуже подібні між собою. Тому перед призначенням лікування необхідно визначити причину та її усунути. А це може зробити тільки кваліфікований лікар – ветеринар під час огляду тварини, ретельного опитування власника та результатів лабораторних обстежень.

Про проведення алергопроб у тварин говорити не приходиться, тому що проведення процедури трудомістке, проводиться тільки під наркозом, результат проб є недостатньо достовірний, та і вартість іхня висока.

Лікування алергії у тварин

Найперша умова ефективного лікування алергії – вияснення та усунення алергену.

Це може бути і зміна харчування, і лікування знайденої патології, і відмова від певних предметів догляду за твариною…

В залежності від важкості стану тварини та прояві захворювання використовують коротким курсом гормональні препарати (мазі,таблетки, уколи), протиалергічні (антигістамінні) препарати, сорбенти та інші препарати , в залежності від проявів захворювання та ураженого органу – мішені чи кількох органів.

Чи можна вилікувати алергію?

Відповідь проста – не завжди. Якщо причиною алергії є процес, зумовлений наявністю інфекційного чи паразитарного захворювання, чи гласної інвазії, то скоріше всього – так, можна вилікувати. Але якщо пройшла сенсибілізація організму, то відповідь – ні. Бо при потраплянні алергену в організм, алергічний процес знову відновиться.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь