Грибок у кота та собаки
Опубліковано general на
Грибок у кота та собаки
Під цим словом «грибок» слід розуміти багато різновидів захворювань, які викликаються патогенними грибками і проявляються майже однаково. Серед грибкових захворювань дрібних домашніх тварин є і такі, які небезпечні і для людини. Серед таких найбільш поширених є грибкові захворювання, які викликаються грибком роду «трихофітон, та роду «мікроспорон». В народі такі захворювання ще називають «стригучий лишай», бо в обох випадках хвороба буде виглядати однаково: поява на шкірі ділянок з обламаним волоссям, облисіння ділянок шкіри круглої або овальної форми, покритих кірочками та лусочками.
Прояви та джерела захворювання
Прояви захворювання залежать від ступеню та глибини ураження грибком шкірного покриву.
- Поверхнева форма характеризується випадінням і обламуванням волосся, утворенням безволосих ділянок шкіри, яка починає лущитись.
- Глибока форма характеризується вираженим запальним процесом, на поверхні шкіри утворюються засохлі кірочки. Невеликі осередки вогнищ ураження можуть збільшуватись та зливатись одне з одним.
Сверблячка не є характерною для таких захворювань і тому може бути відсутня.
Джерело зараження:
- Хвора тварина або людина.
- Одяг та взуття господаря.
- Предмети догляду та іграшки тварини.
Особливості діагностики
Діагноз ставиться на підставі клінічних даних і лабораторних досліджень. Грибки деяких видів досить легко діагностуються за допомогою лампи Вуда, видаючи світіння зеленого кольору. Але подібне світіння дають тільки гриби роду «мікроспорон», і то близько 60% видів.
Гриби роду «тріхофітон» взагалі не видають ефекту світіння при використанні лампи Вуда. Тому відсутність характерного світіння при обстеженні за допомогою лампи Вуда ще не означає негативний результат.
Для постановки остаточного діагнозу проводиться мікроскопія зіскобу з ураженої ділянки шкіри. Мікроскопія мазка дозволяє виявити та ідентифікувати збудника хвороби.
В певних випадках проводиться бактеріологічне дослідження, робиться посів збудника на спеціальне живильне середовище і після отримання чистої культури та знову ж таки, мікроскопії, діагноз встановлюється із 100% точністю.
Лікування
При підозрі на «стригучий лишай» тварину необхідно негайно обстежити у
ветеринарного лікаря.
Лікування комплексне і складається з декількох етапів:
- Необхідно провести дезінфекцію житлових приміщень, предметів догляду та інших предметів, з якими контактувала тварина.
- Суворо дотримуватись правил особистої гігієни кожному члену сім’ї.
- Лікування призначається тільки лікарем – ветеринаром. Для цього використовуються протигрибкові препарати, спеціальні шампуні та дезинфікуючі засоби для місцевої обробки ділянок ураженої шкіри.
Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22 і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.
Працюємо цілодобово та без вихідних!
(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber
0 коментарів