Хвороби у котів та собак

Опубліковано general на

Хвороби у котів та собак

Домашні тварини стали частиною життя багатьох людей. Вони допомагають побороти самотність, покращити настрій. Проте через необачне ставлення до стану здоров’я ваших улюбленців і зневажливе ставлення до правил гігієни ви можете заразитися різними хворобами.

Лептоспіроз

Це інфекційне захворювання. Захворіти на лептоспіроз можна, контактуючи з інфікованими тваринами. У тіло людини бактерія потрапляє через тріщини, порізи чи рани на шкірі чи слизових оболонках (очі, ніс, рот).

Лептоспіроз має схожі симптоми на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени та взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно.

Токсоплазмоз

Це інфекція – вона поширена серед пташок та ссавців. Проте саме домашні кішки стають найкращим середовищем для існування цієї бактерії.

Заразитися нею можна через екскременти домашнього улюбленця. Наприклад, під час прибирання котячого туалету. Також токсоплазмозом можна захворіти при обробці сирого м’яса, або вживаючи погано проварене або просмажене м’ясо.

Часто хвороба протікає без симптомів, проте гостра форма може викликати нудоту, судоми, запалення лімфовузлів і високу температуру.

Захворювання особливо небезпечне для вагітних, адже може викликати серйозні патології у плода та навіть спровокувати викидень. Крім того, у немовляти може з’явитися вроджений токсоплазмоз, жовтяниця або розумова відсталість.

Сказ

Це вірусна, смертельна інфекція, розвиток якої у людини можна попередити введенням сироватки людям та вакцинацією тварин. Найчастіше спостерігається у диких тварин або підібраних з вулиці. Передається через кров, слизову та слину через укус.

Найкращий спосіб вберегтися від наслідків – це вакцинація.

Сальмонельоз

Це гостре кишкове інфекційне захворювання. Симптомами хвороби можуть бути: пропасниця, діарея, порушення роботи шлунково-кишкового тракту. Можна підхопити під час контакту з тваринами або прибирання за ними. Сальмонели практично не реагують на антибіотики, тому лікування займає багато часу і зусиль.

Токсокароз

Це паразитарне захворювання, які паразитують у кишківнику собак або кішок.

Найчастіше хвороба передається дітям через контакт із домашніми тваринами.

Симптомами токсокарозу є характерні висипання на тілі, опухає обличчя, лихоманка.Також збільшуються лімфатичні вузли. У частини хворих токсокароз викликає біль у животі, блювання, метеоризм, проноси.

Феліноз (у побуті — хвороба котячої подряпини)

Це гостре інфекційне захворювання. Резервуаром для інфекції є кішки (особливо сіамські), адже збудник хвороби є представником нормальної мікрофлори порожнини рота у котів.

Рекомендації власникам тварин

  • періодично проходьте профілактичні огляди;
  • регулярно приводьте на профілактичні огляди до ветеринара свого улюбленця та вакцинуйте свою домашню тварину;
  • після контакту з домашніми тваринами та після прибирання за ними ретельно мийте руки з милом під проточною водою;
  • уникайте укусів і подряпин, якщо ж ви все-таки отримали пошкодження від тваринки, негайно продезінфікуйте рану;
  • не дозволяйте вашим домашнім улюбленцям облизувати ваші порізи чи рани;
  • не торкайтеся фекалій тварин та не прибирайте за твариною голіруч;
Якщо вас вкусила або пошкрябала домашня тваринка без ознак хвороби, запам’ятайте:
  • швидко та ретельно промийте уражене місце великою кількістю води з милом;
  • дезінфікуйте рану за допомогою антисептичного засобу на основі спирту чи йоду. Не використовуйте перекис водню для дезінфекції.
  • Якщо тварина виглядала не так як завжди, виявляла ознаки хвороби чи була хворою, після оброблення рани варто звернутися до лікаря.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС

м.Львів, вул. Бучми ,22.

і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – вайбер

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь