Як бачать коти?

Опубліковано general на

Як бачать коти?

Кішки – нічні хижаки і для цього природа створила їм особливу будову очей: кожен бачив, що у кішки зіниці розташовані вертикально, які мають здатність звужуватись до дуже маленьких розмірів чи розширюватись майже на все око. Але це ще не все. У всіх живих істот на очному дні є фоторецептори двох видів: палички, які дають можливість бачити в напівтемряві та колбочки, які дають можливість розрізняти кольори. У кішок більше паличок, а в людини більше колбочок. Тому кішки бачать краще вночі, але розрізняють менше кольорів: тільки зелений, сірий, голубий, фіолетовий та жовтий. Отаке воно – 5-ти колірне котяче бачення світу.

Чому «світяться» очі кішки в темряві, коли на них направити промінь світла?

Якщо ви маєте на увазі, чи бачать кішки в абсолютній темноті – то ні, не бачать. Але кішки в 7 разів бачать краще від людини в умовах слабкого освітлення. Ця властивість зумовлена особливою будовою ока у тварини. За сітківкою ока у кішки знаходиться особливий шар, який називається «Тапетум». Цей шар відбиває додаткове світло від зовнішніх джерел на сітківку. Так, в умовах напівтемряви кішка бачить краще за людину, але в умовах яскравого освітлення кішки бачать гірше за людину. І саме завдяки «тапетуму», коли в темряві направити промінь світла в очі кішки, вони будуть «світитись», тобто, відбивати промінь світла жовто-зеленим кольором, або червоним (у синьооких кішок).

Щодо різкості зору: за визнанням вчених, кішка «найперший» хижак серед всіх хижаків, тому котячий зір створений природою саме для такої мети: не обов’язково бачити чітко, треба просто бачити, але чітко визначати відстань до об’єкту полювання. Окрім особливого зору, кішка «озброєна» спеціальною системою слуху, рівноваги, нюху, смаку та дотику, і вона бачить навколо себе на 270 градусів. У кішки є все, що треба хижакові для полювання та виживання в природних умовах.

Також Ви можете ознайомитись з асортиментом зоотоварів у інтернет-зоомагазині “Ветеринарний Маркет”.

Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

Працюємо цілодобово та без вихідних!

(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber

vetmedcomplex@ukr.net


0 коментарів

Залишити відповідь