Як правильно купати кішку?
Опубліковано general на
Як правильно купати кішку?
На щастя, більшості котів майже ніколи не потрібна ванна.Позитивний досвід попередніх купань особливо корисний в рамках плану лікування шкірних захворювань, таких як лишай або інші. Але якщо ви повинні покупати кішку з міркувань здоров’я чи чистоти, ось кілька порад, як це зробити правильно.
Як пристосувати кота до води?
Виконайте такі дії, щоб тваринка звикла до води:
- Почніть з вологої мочалки, обережно витираючи нею вихованця. Якщо ваш улюбленець не відразу прийняв це, спробуйте запропонувати смачні частування або вологий корм, протираючи його.
- Наповніть якусь неглибоку тару з водою, щоб ваш котик стояв в ній. Підготуйте тварину, щоб вона спокійно туди заходила і стояла у воді, пропонуючи частування.
- Далі спробуйте поєднати два способи: протирайте вихованця мокрою мочалкою, поки він також стоїть у тарі з водою.
- Після того, як вашому улюбленцю буде затишно на неглибокій тарі з водою, спробуйте крапати воду з руки по його спині та голові одночасно гладячи його і продовжуючи давати йому частування, якщо це необхідно. Зараз ваше кошеня готове до купання!
Підготовка до купання
- Обріжте кігті кішки. Ваша кішка може злякатися, коли її поллють водою, тому, щоб зменшити шкоду, яку вони можуть завдати, обріжте кігті, перш ніж її купати.
- Необхідно вичесати кішку. Чищення кота допоможе видалити будь-які ковтуни в шерсті, які буде набагато складніше і болючіше видалити, коли ваша кішка намокне.
- Закрийте двері у ванній. Це дозволить уберегти вашу кішку від втечі і, якщо у вас більше однієї кішки, убереже інших.
- Зробіть ванну надійною. Покладіть у ванночку гумовий килимок або рушник, щоб ваше кошеня не ковзало і мало зручнішу опору.
- Встановіть рівень води. Наповніть ванну кількома сантиметрами теплої, не гарячої води перед тим, як принести вашу кішку у ванну кімнату, оскільки деякі коти можуть переживати через проточну воду. Купання повинно бути максимально м’яким і заспокійливим і воно не повинно відчуватись як водяний напад.
- Вдягніть захисний одяг. Це захистить вас від можливих подряпин, незначних чи серйозних. Светр або сорочку з довгими рукавами слід носити так, щоб у вас не було відкритої частини шкіри.
- Будьте уважні і ніжні, коли протираєте голову і живіт кота, оскільки це чутливі ділянки.
Процес купання
- Підтримуйте контроль над своєю кішкою. Поговоріть зі своєю кішкою спокійним тихим голосом під час миття. Якщо вони хочуть стояти у воді лише на двох лапах, розверніть їх до задньої частини ванни і нехай вони стоять на двох лапах.
- Уникайте боротьби з вашою кішкою. Ні в якому разі не рекомендується битися зі своєю кішкою. Перелякана кішка більше 5 кг може завдати людині великої шкоди.
- Змочіть кошеня від шиї вниз. Використовуйте трохи шампуню та води, щоб вимити шию, тіло, ноги, живіт та хвіст кішки.
- Тримайте шампунь подалі від очей, носа, рота та вух котів. Щоб мінімізувати ризик виникнення вушної інфекції, покладіть у кожне вухо ватний кульку.
- Змийте шампунь. Ретельно промийте кошеня, використовуючи воду у ванні. Потім злийте ванну і промийте ще два рази водою з чашки або теплою водою з крана.
- Слідкуйте за ознаками паніки у кішки. До таких звуків належать: шипіння, гарчання, важке дихання, чхання, плач. Якщо не виходить заспокоїти кішку, не варто продовжувати.
- Використовуйте мокру мочалку, якщо ваша кішка дійсно проти того, щоб її купали. Вона видаляє зовнішній бруд і добре очищає.
- Промокніть воду з кішки. Візьміть рушник і обережно притисніть якомога більше води з шерсті. Потім загорніть свою кішку в рушник і обережно потріть. Коли рушник стане занадто вологим, візьміть інший сухий рушник. Коли ви промокаєте воду зі свого кошеняти, робіть це легким рухом, ніби масажуючи.
Нагородіть свою кішку. Це обов’язково. Якщо ви хочете, щоб ваша кішка хотіла знову прийняти ванну, ви повинні надати їй позитивну асоціацію з цим процесом. Подаруйте улюблений вологий корм, чи інші частування.
Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
м. Львів, вул. Бучми 22 і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.
Працюємо цілодобово та без вихідних!
(063) 228-51-95
(066) 738-84-95
(097) 233-98-17
(097) 913-09-62 – Viber
0 коментарів