Зубний камінь

Опубліковано general на

Все про зубний камінь в тварин у Львові

Більш ніж у 90% собак і кішок протягом життя зустрічаються стоматологічні захворювання.

Якщо ви виявили у свого вихованця наступні симптоми:

  • Неприємний запах з пащі або домішки крові в слині;
  • Відкладення зубного каменю на поверхні зубів;
  • Зуби стали рухливими;
  • Змінився колір зуба, порушена його цілісність або розташування в зубному ряду, що призводить до травмування ясен, неба або інших зубів;
  • Запалення тканин навколо зубів;
  • Набряки, абсцеси, свищі в підочній області або області щелеп.

У 80% тварин старше 4-х років виникає пародонтит. Найчастіше це захворювання розвивається через утворення зубного каменю, який руйнує зубодесневу зв’язку, яка утримує зуб в лунці щелепної кістки.

Як виникає зубний камінь?

На зубах тварин залишаються дрібні частинки їжі, які є живильним середовищем для мікроорганізмів, що мешкають в ротовій порожнині. На зубах утворюється м’який зубний наліт. По суті це суміш бактерій і клейких мукополісахаридів, які вони виділяють. Якщо зубний наліт не видалити, він твердне, завдяки мінералам, що містяться в слині, і трансформується в зубний камінь.

Тобто зубний камінь – це скупчення бактерій, які постійно перебувають в ротовій порожнині вашого вихованця і негативно впливають на стан зубів і тканин навколо зубів.

Кішки і собаки постійно ковтають мікроорганізми і вироблені токсини, що може привести до захворювань нирок і шлунково-кишкового тракту.

У домашніх умовах безпечно можна видалити лише м’який зубний наліт, самостійне зняття твердого зубного каменю може привести до травмування ясен. Також дуже важливо видалити не тільки видимі на коронці зуба відкладення, але й ті, що розташовані під яснами.

    Як профілактувати зубний камінь?

    Рекомендовано чистити зуби вашому улюбленцю принаймні 2-3 рази на тиждень. Важливо використовувати спеціальні зубні пасти для кішок і собак, які безпечні при ковтанні.

    Годування сухим кормом уповільнює утворення зубного нальоту. При поїданні сухих кормів в ротовій порожнині залишається набагато менше частинок їжі.

    Розкусування крекетів допомагає зчистити наліт з поверхні зубів. При активному жуванні утворюється більша кількість слини, яка змиває залишки корму.

    Якщо ви помітили сході симптоми, описані вище, необхідно звернутися до ветеринарного лікаря

    Звертайтесь у клініку “ВЕТМЕДКОМПЛЕКС“, що знаходиться за адресою
    м. Львів, вул. Бучми 22  і наші висококваліфіковані спеціалісти нададуть Вам консультацію.

    Працюємо цілодобово та без вихідних!

    (063) 228-51-95
    (066) 738-84-95
    (097) 233-98-17
    (097) 913-09-62 – Viber

    vetmedcomplex@ukr.net


    0 коментарів

    Залишити відповідь